×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. septembris, 2013
Drukāt

Tver netveramo


Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Kultūras un mākslas telpā “Siguldas Tornis” no 13. septembra līdz 13. oktobrim būs apskatāma mākslinieka Vitolda Kucina darbu izstāde “Paralēlās pasaules”. Intriģējoši, vērts to apskatīt.


 

Vitolds Kucins allaž pārsteidz ar savu darbu izkopto stilu, interesanto faktūru un filozofisko ideju. Ierosmi darbiem viņš rod pārdomās par procesiem dabā, sabiedrībā, cilvēka apziņā. “Agrāk manos darbos bija vairāk sīkdaļu, tie bija ilustratīvāki, tagad es jūtu vajadzību pēc vispārinājuma, noskaņas, simboliem. Kāpēc dažreiz mākslinieks ietekmējas no cita autora radītā? Ikviena autora doma – aizlido – ir, kā teicis I. Ziedonis, “astrālā klišeja”, arī es to uztveru un vizualizēju. Dzīvojam paralēlās pasaulēs, un ir interesanti tvert šķietami netveramo,” skaidro mākslinieks.

Izstādē – apmēram 20 darbi, galvenokārt jauni. Vitolds Kucins, gleznojot uz dabiskā zīda, ko miksē ar moderniem akrila materiāliem, gandarī ar dažādiem caurspīdīgiem, gaismu atstarojošiem atspulgiem un reljefiem. Dabā tverto viņš attēlo savā īpašā skatījumā, pietuvinot vizuālo materialitāti dabas elementu materialitātei, faktūrām, atspulgu kontrastiem. Īpaši tas redzams Saulkrastu saulrietu ciklā. Izstādē ir arī unikālais Imanta Ziedoņa Dižkoku atbrīvošanas grupas karogs (pirmo I. Ziedonis guldīja kinooperatora Andra Slapiņa, kuru nošāva Bastejkalnā 1991. gada 21. janvāra naktī, zārkā). Jaunais ir līdzīgs iepriekšējam karogam, kas nu ir iedvesmojošs I. Ziedoņa ideju turpinātājam – fondam “Viegli”.

Ar savu daiļradi mākslinieks aicina mūs domāt un skatīties plašāk, smalkās kultūras refleksijās, vizualizējot netveramo garīgumu, kas pastāv mūsu tautā un pasaulē.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+