×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
13. decembris, 2016
Drukāt

Tvīts par komisko VID līguma saskaņošanu: “Latvijas Pasta” darbinieks zaudē amatu (5)

Foto: "Latvijas Pasts"Foto: "Latvijas Pasts"

Latvijas Pasta Iekšējās drošības dienesta vadītājs Ivars Čivčišs, kurš pirms dažām dienām sociālajā tīklā “Twitter” publicēja attēlu ar Valsts ieņēmumu dienestā (VID) saskaņotu dokumentu, kas parakstīts apmēram divdesmit reizes, izbeigtas darba attiecības, liecina viņa ieraksts sociālajā tīklā “Twitter”.

“Atceraties manu tvītu par komisko VID līguma saskaņošanu? Tas šodien man maksāja amatu. Ar šo valsti ir pat sliktāk, nekā verēju iedomāties,” raksta nule atlaistais Čivčišs.

Darba attiecības ar Latvijas Pasta Iekšējās drošības dienesta vadītāju izbeigtas uz abpusējas vienošanās pamata saistībā ar darbinieka nespēju pildīt ieņemamo amatu, savukārt skaidroja uzņēmumā.

“Darba attiecības ar konkrēto darbinieku – iekšējās drošības dienesta vadītāju – tika izbeigtas uz abpusējas vienošanās, nevis vienpersoniska lēmuma pamata, pamatojoties uz viņa tiešā vadītāja – attiecīgā departamenta direktora – nostāju. Šāds abpusēji pieņemtais lēmums bija saistīts ar darbinieka nespēju pildīt konkrēto ieņemamo amatu, kurš ietvēra virkni ierobežojumu un konfidencialitātes prasību, ņemot vērā arī sensitīvas informācijas esamību viņa kā drošības dienesta darbinieka rīcība,” sacīja Latvijas Pasta ārējo komunikāciju vadītāja Gundega Vārpa.

Viņa piebilda, ka pagājušajā nedēļā Čivčiša ieraksts “Twitter” nav bijis noslēpums uzņēmuma darbiniekiem, kas to rādīja cits citam un uzdevušī “pamatotu jautājumu, kā tas var būt, ka drošības dienesta vadītājs neatkarīgi no dokumenta satura kopē un publicē jebkādu darbā iegūtu informāciju, ņemot vērā viņa pieeju vairāk nekā 4000 Latvijas Pasta darbinieku personas datiem”.

“Neviens šajā situācijā nav ieguvējs – ne uzņēmums, ne darbinieks, un neviens no lēmumiem nevarēja būt ar pozitīvām sekām. Nereaģējot tiktu devalvēts drošības dienesta statuss un pārējo viņa kolēģu darbs, kam neatkarīgi no jebkāda dokumenta satura ir jāievēro konfidencialitāte. Otrā gadījumā runa ir par pilsonisko stāju un publisko reakciju. Tāpēc maksimāli korekti vienojāmies ar darbinieku, un tā bija abpusēja vienošanās, nevis vienpersonisks lēmums,” komentē Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.

Savukārt soctīklotājus izbrīna, kādas sekas var radīt tvītošana. Pagājušajā nedēļā Čivčišs savā tviterkontā publicēja fotoattēlu, kā izskatās VID saskaņotais dokuments. Foto, kurš šobrīd jau ir izdzēsts, bija redzams, ka dokumentu rotā neskaitāmi amatpersonu paraksti un zīmogi. Tvīts guva plašu rezonansi sabiedrībā, daudziem tas kalpoja kā uzskatāms piemērs pastāvošai birokrātijai un VID nepilnībām. Pēc daudzu sociālu tīklu lietotāju domām Čivčišs norādījis uz valsts pārvaldē pastāvošajām nepilnībām, kas būtu jārisina, nevis jāatlaiž no darba tas, kurš par tām paziņo.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Vienkārši murgs, ne raksts. Kāpēc no darba nebūtu jāatlaiž darbinieks, kurš rupji pārkāpj savus amata pienākumus? Tie daudzie sociālo tīklu lietotāji, kas to nesaprot, laikam to to vien dara, kā sēž internetā un brīnās….

 2. murgo par trauksmes cēlāju aizsardzību,
  bet angažētajiem birokrātiem netaisās
  pat ar pirkstu pakratīt !!
  “Sensitīvi” VIDā ir tikai “savējie”, kuriem
  “neredz” nenomaksātus nodokļus.

 3. Pilsoniskā stāja?!

 4. Ivar , beidzot ir jāiet politikā un jāparāda VIDam un Latvijas pastam ” kuzjkinu matj”.

 5. Bezjēdzīgās un stulbās birokrātijas dēļ cieš cilvēks, kas uz to norādīja. Paši birokrāti, aizsedzoties ar pussapuvušo sensitivitātes vīģes lapu (kur faktiski nekā sensitīva nebija), tikai sajūsmā blisina miklās actiņas un uzgavilē birokrātijas uzvaras gājienā – Urāāā biedri! Interesanti, kur palika sensitivitāte Latvijas pastam, kad ”sensitīvs darbinieks” ilgstoši saņēma algu ap 4000€ par darbā nerādīšanos un nekā nedarīšanu?

Draugiem Facebook Twitter Google+