Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
27. janvāris, 2012
Drukāt

“Twitter” ieviesīs vēstījumu cenzūru

Foto- LETA/AFPFoto- LETA/AFP

No 26.janvāra īso vēstījumu sociālais tīkls “Twitter” sācis bloķēt nepiemērotu saturu (tā sauktos “tvītus”) saskaņā ar atsevišķu valstu likumdošanu un paradumiem, paziņots “Twitter” oficiālajā blogā “Twitter Blog”.

Līdz šim “Twitter” ir bijis spiests izņemt un padarīt visiem lietotājiem neredzamu saturu, kas aizliegts tikai dažās valstīs – piemēram, nacisma slavēšanu, kas aizliegta Vācijā un Francijā.

Turpmāk šāds saturs tiks bloķēts tikai attiecīgajās valstīs, par to informējot vēstījuma autoru un “Twitter” auditoriju. Tas nozīmē, ka aizliegtu saturu, piemēram, jūsmošanu par Vācijas diktatoru Ādolfu Hitleru, varēs bloķēt Vācijā un Francijā, bet to redzēs “Twitter” lietotāji citās valstīs.

Kā ziņo informācijas tehnoloģiju (IT) portāls “News.com”, sakarā ar “Twitter” paziņojumu izskanējušas pirmās bažas, ka tagad autoritāras valstis, uzzinājušas par iespējām piemērot savus cenzūras standartus “Twitter” ierakstiem, šādu iespēju izmantos.

“Twitter” jurists Aleksis Mekgilvrejs atbildējis, ka “Twitter” centīsies “tvītu” bloķēšanas procesu padarīt iespējami caurskatāmu. Uzsākta arī sadarbība ar interneta izteiksmes brīvības organizāciju “www.chillingeffects.org”, kas apvieno interneta lietotāju interešu aizstāvju organizāciju “Electronic Freedom Foundation” un vairākas ASV universitātes un to juridiskās fakultātes – citu starpā Hārvardu, Stenfordu un Berkleju.

“Twitter” blogā teikts, ka pagaidām jaunās vēstījumu bloķēšanas iespējas vēl nav izmantotas. Savukārt “News.com” norāda, ka pazīstamas IT kompānijas jau ir piemērojušas dažādu valstu likumos paredzētos ierobežojumus darbībai internetā. “Google” 2006.gadā piemēroja savu meklēšanas rīku Ķīnas prasībām bloķēt dažas politiskas tēmas, bet portāls “Yahoo!” no 2001.gada bloķēja ar nacismu un rasistisko organizāciju saistītu piemiņas priekšmetu tirdzniecību Vācijas un Francijas lietotājiem.

Pērn septembrī “Twitter” oficiāli paziņoja, ka sociālajam tīklam ir aptuveni 100 miljoni aktīvu lietotāju.

Pēc interneta projektu izstrādes kompānijas “Soon” līdzīpašnieka Ernesta Štāla rīcībā esošās informācijas, “Twitter” lietotāju skaits, kas saistīti ar Latviju, ir aptuveni 50 000, taču aktīvi esot tikai aptuveni 15 000. Šis skaitlis gan katru dienu pieaug.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+