fibaeurope.com

U-16 basketbolistes atkārto rekordu 0

Latvijas U-16 meiteņu basketbola izlase Eiropas čempionāta spēlē par piekto vietu svētdien ar rezultātu 62:56 (18:14, 10:13, 16:13, 18:16) uzvarēja sacensību saimnieces no Ungārijas.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Latvijas jaunajām basketbolistēm tādējādi izdevies atkārtot visu laiku labāko rezultātu Eiropas čempionātā, kas pirmoreiz tika sasniegts 2001.gadā.

Pa 14 punktiem šajā mačā guva Luīze Šepte un Sabīne Lipe, kuras kontā arī 15 atlēkušās bumbas. Savukārt Digna Strautmane izcēlās ar 13 punktiem un 11 bumbām zem groziem.

Teju visas pirmās ceturtdaļas gaitā vadībā atradās Latvijas izlase, kas pašās ceturtdaļas beigās panāca septiņu punktu pārsvaru. Otrās ceturtdaļas ievadā latvietēm izdevās panākt jau desmit punktu handikapu, tomēr Ungārijas vienība pacietīgā cīņā līdz iešanai atpūtā nodrošināja vairs tikai viena punkta deficītu.

Trešās ceturtdaļas gaitā Ungārijas izlasei divreiz izdevās pārņemt mača vadību. Latvijas izlase gan prata kontrolēt laukumā notiekošo, allaž atgriežoties vadībā un pēdējo ceturtdaļu sagaidot ar četru punktu pārsvaru. Veiksmīgais ceturtās ceturtdaļas sākums ļāva latvietēm panākt astoņu punktu pārsvaru, taču divas minūtes pirms cīņas beigām no tā pāri palicis bija vairs tikai viens punkts. Turpinājumā latvietēm izdevās savu grozu nosargāt neskartu, bet pieci pēc kārtas gūtie punkti nodrošināja komandai uzvaru.