U-16 basketbolisti EČ šokē Melnkalni un astotdaļfinālā tiksies ar Krieviju 1

Latvijas U-16 basketbola izlase Eiropas kadetu čempionāta noslēdzošajā apakšgrupas spēlē svētdien ar 80:66 (14:18, 18:17, 16:15, 32:16) uzvarēja turnīra saimnieci Melnkalni, nodrošinot otro vietu D apakšgrupā, kas astotdaļfinālā pretī dos Krievijas izlasi.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188

Latvijas kadeti svētdien aizvadīja lielisku noslēdzošo ceturtdaļu, pirms kuras bija iedzinējos ar 48:50, bet pēc tam veica astoņu punktu izrāvienu. Tiesa, nepilnas trīs minūtes pirms mača beigām rezultāts vēl bija neizšķirts 64:64, taču pēc tam Latvijas puiši pretiniekiem ļāva gūt vien divus punktus.

Uzvarētājiem lielisks bija Roberts Bērziņš, kurš guva 29 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, kamēr Emīls Krūmiņš iemeta 17, bet Ojārs Bērziņš 14 punktus.

Savukārt Melnkalnes izlasē ar 13 punktiem izcēlās Bojans Tomaševičs, kurš izcīnīja arī desmit atlēkušās bumbas.

Latvijas izlase līdz ar to izcīnīja otro vietu B apakšgrupā, kurā pa divām uzvarām guva arī Spānija un Melnkalne, bet savstarpējos mačos labāki izrādījās spāņi.

Astotdaļfinālā Mārtiņa Gulbja trenētajai Latvijas kadetu izlasei līdz ar to otrdien nāksies tikties ar C apakšgrupas trešo labāko komandu Krieviju, kura līdz šim trīs mačos ir tikusi pie viena panākuma.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirmajā mačā latvieši ar 70:91 piekāpās vienai no kontinenta spēcīgākajā komandām Spānijai, bet sestdien ar rezultātu 58:48 droši pārspēja Zviedrijas vienaudžus.

Tikmēr Melnkalne vispirms ar 77:45 sagrāva Zviedriju, bet otrajā cīņā ar 77:76 saspringtā cīņā bija pārāki arī pār Spāniju, kaut pēc puslaika zaudēja ar 16 punktiem.

Pēc viena apļa turnīra visas komandas sagaida astotdaļfināls, D grupas komandām spēkojoties ar C apakšgrupas (Francija, Igaunija, Krievija, Itālija) vienībām. Astotdaļfinālu uzvarētāji turpinās cīņu par medaļām, bet zaudētāji spēlēs par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā.

LETA jau vēstīja, ka Latvijas U-20 un U-18 vīriešu izlases šovasar pamanījās sava vecuma Eiropas čempionātos palikt pēdējā vietā. Jauniešu izlase zaudēja vietu augstākajā divīzijā, bet juniori arī nākamgad cīnīsies spēcīgāko vienību saimē, jo 2018.gadā Eiropas U-18 čempionāts risināsies Latvijā.