U-18 basketbolistēm vāja ceturtā ceturtdaļa neliedz uzvarēt Turciju 0

Latvijas U-18 izlases basketbolistes Ungārijā notiekošā Eiropas junioru čempionāta noslēdzošajā apakšgrupas mačā pirmdien ar rezultātu 61:55 (19:13, 25:10, 13:14, 4:18) droši apspēlēja Turcijas vienaudzes.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25

Līdz ar to Latvijas izlase izcīnīja otro vietu apakšgrupā un astotdaļfinālā tiksies ar Zviedriju vai Serbiju.

Pirmdienas cīņā latvietes otrajā ceturtdaļā ieguva aptuveni 20 punktu pārsvaru, ko nosargāja arī trešajā spēles daļā. Kaut pēdējās desmit minūtēs viņa pamanījās iemest vien četrus punktus, Turcijai nepietika laika, lai atspēlētos. Ceturtajā ceturtdaļā latvietes iemeta pirmos divus punktus, panākot 59:37, bet tad “sausā” bija gandrīz septiņas minūtes, pretiniecēm sametot 14 punktus pēc kārtas.

Rezultatīvākā Latvijai ar 14 punktiem un deviņām bumbām zem groziem bija Janeta Rozentāle, kamēr ar 13 punktiem izcēlās Aleksa Gulbe, bet 11 punktus sameta Sabīne Lipe.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka turnīra pirmajā mačā latvietes ar 71:62 pārspēja Grieķijas vienaudzes, bet svētdien ar 53:85 kapitulēja vietējai Ungārijas izlasei.

Savukārt Turcija čempionātu sāka ar zaudējumiem 55:67 pret Ungāriju un 57:62 pret Grieķiju.

Līdz ar to noslēgumā Latvija, visticamāk, ieņems otro vietu B apakšgrupā, ja vien vēlāk pirmdien Grieķija nepieveiks Ungāriju. Tas latvietēm astotdaļfinālā trešdien dos iespēju tikties ar A grupas trešo labāko vienību, kas būs Serbijas un Zviedrijas dueļa zaudētāja.

Astotdaļfināla spēļu uzvarētājas turpinās cīņu par medaļām, bet zaudētājas spēkosies par devīto pozīciju un vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā.

Latvijas U-18 izlases sastāvā ir piecas meitenes, kuras nesen noslēdza dalību U-19 Pasaules kausa finālturnīrā, kur Latvija palika desmitajā vietā. Pasaules kausa gaisotni izbaudīja Marianna Kļaviņa, Māra Mote, Janeta Rozentāle, Sabīne Lipe un Luīze Šepte.

Pasaules kausā varēja startēt arī Aleksa Gulbe, taču viņa neilgi pirms U-19 turnīra guva potītes traumu, taču tagad ir atgriezusies ierindās un spēlē U-18 čempionātā.

Latvijas U-18 izlases meitenes ir gana pieredzējušas, jo piecas spēlētājas jau piedalījušās divās Pasaules kausa izcīņās, startējot U-17 un U-19 vecuma grupās. Vēl trīs meitenes spēlējušas tikai Pasaules kausa U-17 turnīrā.

Četrām Latvijas izlases dalībniecēm – Kļaviņai, Lipei, Šeptei un Gulbei – šis ir jau ceturtais Eiropas čempionāts, kamēr četras meitenes šāda turnīra gaisotni izbauda pirmo reizi.