Foto no arhīva

U-18 basketbolisti ar zaudējumu Lietuvas vienaudžiem uzsāk EČ 0

Latvijas U-18 puišu basketbola izlase piektdien Eiropas čempionāta pirmajā cīņā Turcijas pilsētā Samsunā ar rezultātu 50:62 (15:19, 12:10, 12:16, 11:17) piekāpās Lietuvas vienaudžiem.
Sekmīgāk maču iesāka latvieši, gūstot piecus punktus un neļaujot divarpus minūtes pretiniekiem iekarot savu grozu. Turpinājumā gan lietuvieši panāca savus kaimiņus un minūti pirms pirmā ceturkšņa vidus rezultāta tablo vēstīja 7:7. Pēc izrāviena 7:2 dienvidu kaimiņi bija panākuši 14:9, bet pēc pirmās ceturtdaļas Latvijas jaunie basketbolisti atradās iedzinējos ar 15:19.

“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis

Otrajā ceturtdaļā latvieši vairākas reizes pietuvojās līdz mīnus vienam punktam, bet pārtraukumā Latvijas puiši devās ar divu punktu deficītu (27:29). Mača trešā nogriežņa sākumā Blumbergs panāca izlīdzinājumu 29:29, bet nedaudz vēlāk Garoza izvirzīja vadībā latviešus. Trešā ceturkšņa sākumā lietuvieši trīsarpus minūtes nespēja realizēt savus metienus, tomēr Latvijas jaunieši pretinieku “sauso” periodu neizmantoja un neatrāvās, turklāt paši piecas minūtes nespēja gūt punktus, kas dienvidu kaimiņiem vēlāk ļāva panākt astoņu punktu pārsvaru (39:31).

Ceturkšņa turpinājumā latvieši vairākas reizes mēģināja pietuvoties pretiniekiem, bet pirms ceturtās ceturtdaļas viņiem zaudēja ar sešiem punktiem (39:45). Ceturtajā ceturtdaļā pēc nospēlētas pusotras minūtes Zoriks latviešus pietuvināja līdz mīnus diviem punktiem (45:47), taču lielāka pakaļdzīšanās Latvijas U-18 basketbolistiem nesanāca un tika ciests zaudējums ar rezultātu 50:62.

Turnīra turpinājumā Latvijas jaunos basketbolistus sagaida spēkošanās arī ar Izraēlas, kā arī Bosnijas un Hercegovinas spēlētājiem. Šo komandu savstarpējā mačā piektdien bosnieši uzvarēja ar rezultātu 103:102 (16:24, 16:25, 23:17, 35:24, 13:12), pie panākuma tiekot tikai pagarinājumā.

Pēc tam grupas divas labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām un piecām ceļazīmēm uz pasaules U-19 čempionātu, kamēr divas vājākās cīnīsies par vietas saglabāšanu starp spēcīgākajām Eiropas jaunatnes izlasēm.

Šim Eiropas čempionātam bija jānorisinās jau vasarā, taču drošības dēļ tas tika pārcelts uz decembri. Līdz ar to Latvijas izlasi šajā turnīrā nevar vest treneris Jānis Gailītis, bet komandu vadīs viņa palīgs “VEF Rīga” klubā Raimonds Feldmanis.

Latvijas valstsvienībai šajā turnīrā nepalīdz tās potenciālais līderis Rodions Kurucs, kurš tikai nesen atgriezās laukumā Spānijas granda Barselonas “Lassa” otrās komandas sastāvā. Tāpat no kandidātu saraksta traumas dēļ tika svītrots Artūrs Banga.

Latvijas izlase pirms Eiropas čempionāta aizvadīja tikai vienu pārbaudes spēli, kurā otrdien ar 57:68 piekāpās OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) pastarītei “Latvijas Universitāte”.
Latvijas junioru izlases sastāvā iekļauti septiņi basketbolisti, kuri 2014.gadā Rīgā izcīnīja sudraba medaļas Eiropas U16 čempionātā – Kristers Zoriks, Artūrs Strautiņš, Roberts Blumbergs, Kārlis Garoza, Nikolajs Zotovs, Niks Jansons un Roberts Dembskis.

Tikmēr treneris Feldmanis iepriekš bijis galvenā trenera asistents U-18 un U-20 izlasēs, kā arī darbojās treneru brigādē, kas gatavoja U-18 izlasi pagājušajā vasarā. Viņam palīdzēs Matīss Rožlapa un Bruno Kārlis, kuri arī iepriekš bijuši galvenā trenera asistenti dažādās Latvijas jaunatnes valstsvienībās.

Pērn Latvijas U-18 izlase Eiropas čempionātā ieņēma desmito vietu, bet 2007. un 2010.gadā izcīnīja bronzas medaļas.