U-18 izlase atzīst Somijas pārākumu 0

Latvijas U-18 hokeja izlase Šveicē notiekošā pasaules čempionāta trešajā mačā svētdien ar rezultātu 1:3 (1:0, 0:2, 0:1) piekāpās vienaudžiem no Somijas.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Latvijas izlases labā vienīgos vārtus guva Rihards Puide.

Mača rezultātu pirmā perioda 14.minūtē atklāja Latvijas izlases uzbrucējs Puide. Tomēr otrās trešdaļas devītajā minūtē somu uzbrucējs Jūliuss Nētinens rezultātu izlīdzināja, bet pēc deviņām minūtēm Somijas valstsvienību vadībā izvirzīja Patriks Laine. Abus vārtus Latvijas izlase zaudēja spēlējot mazākumā.

Kad trešajā periodā bija aizvadītas sešas minūtes, divu vārtu pārsvaru somiem panāca Laine, būdams precīzs otro reizi šajā cīņā. Atlikušajā spēles gaitā vārti netika gūti un Latvijas izlase piedzīvoja zaudējumu ar 1:3.

Jau vēstīts, ka Latvija ceturtdien pēc ļoti veiksmīga pirmā perioda, ko noslēdza, būdama vadībā ar 3:2, pasaules čempionāta pirmajā cīņā ar 6:11 piekāpās spēcīgajai Kanādai, bet otrajā mačā ar 1:4 tika zaudēts arī Čehijas vienaudžiem.

Savukārt Somija vispirms ar 6:1 sagrāva Čehiju, bet pēc tam ar 3:1 apspēlēja Šveici.

B grupas kopvērtējumā līdere ar deviņiem punktiem trijās cīņās ir Somijas valstsvienība, bet otrā ir Kanāda ar sešiem punktiem divos mačos. Trešā ar trim punktiem ir Čehija, bet Latvija un Šveice cīnās bez punktiem.

Pirmdien grupu turnīrs tiks noslēgts ar cīņu pret mājinieci Šveici.

Pērn Latvijas jaunie hokejisti triumfēja pirmās divīzijas A grupas turnīrā, tādējādi atgriežoties augstākajā divīzijā, kur valstsvienībai tas ir piektais turnīrs.

Kā paudis Latvijas U-18 hokeja izlases galvenais treneris Ēriks Miļuns, komandas mērķis ir nosargāt vietu augstākajā divīzijā.

Sagatavošanās posmā Latvijas jaunieši “Arēnā Rīga” aizvadīja pārbaudes spēli ar nedaudz vecāko Latvijas hokeja izlases rezerves komandu, kur līdzīgā cīņā ar 4:3 tika izcīnīta uzvara. Divus vārtus U-18 izlases labā guva Kārlis Čukste, pa reizei precīzi bija Emīls Ezītis un Rūdolfs Balcers.

Latvijas U-18 hokeja izlases kapteinis pasaules čempionātā ir Kristaps Roberts Zīle, asistenta pienākumus pilda Čukste un Filips Gundars Buncis.

Pasaules čempionāts Šveicē ilgs līdz 26.aprīlim.