U-18 izlase cīņu par izdzīvošanu sāk ar uzvaru 0

Latvijas U-18 hokeja izlase, cīnoties par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā, pirmajā mačā ceturtdien ar rezultātu 5:3 (3:1, 1:0, 1:2) pārspēja savus vienaudžus no Vācijas.
Latvijas izlases labā vārtus guva Mārtiņš Dzierkals, Kārlis Čukste, Eduards Tralmaks, Filips Buncis un Kristaps Zīle.
Kad mačā bija aizvadīta tikai viena minūte, spēles rezultātu atklāja Vācijas valstsvienības uzbrucējs Kristofs Kīfenzauers. Tomēr pēc trīsarpus minūtēm izlīdzinājumu panāca Mārtiņš Dzierkals. Piecas minūtes pirms pirmā perioda beigām vācieši nopelnīja noraidījumu un pēc 16 sekundēm vairākumu realizēja Kārlis Čukste. Divas sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām Latvijas izlases pārsvaru dubultoja Eduards Tralmaks, kurš panāca jau 3:1.
Neraugoties uz to, ka otrā perioda sākumā Vācijas izlase nomainīja vārtsargu, trešdaļas septītajā minūtē trīs vārtu pārsvaru Latvijai panāca Filips Buncis. Savukārt trešās ceturtdaļas astotajā minūtē Kristaps Zīle panāca jau 5:1. Lai gan pēdējās četrās pamatlaika minūtēs Vācijas jaunie hokejisti divus vārtus atguva, tomēr Latvijas izlase spēja noturēt pārsvaru un svinēja uzvaru ar 5:3.
Līdz ar to, sērijā līdz diviem panākumiem, ar 1-0 vadībā ir Latvijas jaunie hokejisti.
Nākamā komandu cīņa tiks aizvadīta piektdien plkst.19 pēc Latvijas laika.
Kā zināms, Latvija pagājušās nedēļas ceturtdienā pēc ļoti veiksmīga pirmā perioda, ko noslēdza, būdama vadībā ar 3:2, pasaules čempionāta pirmajā cīņā ar 6:11 piekāpās spēcīgajai Kanādai, bet otrajā mačā ar 1:4 tika zaudēts arī Čehijas vienaudžiem.
Savukārt svētdien Latvijas jaunie hokejisti ar 1:3 kapitulēja Somijas valstsvienībai, bet pirmdien svarīgā cīņā ar 2:3 pagarinājumā piekāpās mājiniekiem no Šveices.
Tikmēr Vācija vispirms ar 0:6 piekāpās Krievijai un ar 1:7 Zviedrijai. Savukārt pēc tam vācieši ar 3:4 pēcspēles metienu sērijā atzina arī Slovākijas pārākumu un apakšgrupu turnīra noslēdzošajā – ceturtajā – mačā ar 1:13 kapitulēja ASV priekšā.
Līdz ar to Vācija A apakšgrupas četros mačos tika pie viena punkta un ieņēma pēdējo – piekto – vietu. Savukārt B apakšgrupas vājākā komanda bija Latvija, kas četros mačos arī ieguva tikai vienu punktu.
Pērn Latvijas jaunie hokejisti triumfēja pirmās divīzijas A grupas turnīrā, tādējādi atgriežoties augstākajā divīzijā, kur valstsvienībai tas ir piektais turnīrs.
Kā paudis Latvijas U-18 hokeja izlases galvenais treneris Ēriks Miļuns, komandas mērķis ir nosargāt vietu augstākajā divīzijā.