Juris Kalniņš

U-18 izlase – neuzsita sodu un zaudēja bronzu 0

Latvijas U-18 basketbola izlase svētdien „Arēnā Rīga” mačā par bronzas medaļām ar 56:57 zaudēja Spānijas vienaudžiem un Eiropas čempionātā ierindojās ceturtajā vietā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Latvijai rezultatīvākais ar 13 punktiem bija Dāvis Geks, bet Kristapam Porziņģim pietrūka viens bloķēts metiens līdz „triple double” – 11 punkti, 15 atlēkušās bumbas un deviņi bloki.

Spāņiem 18 punktus iemeta Agusti Sans.

Spēli veiksmīgāk iesāka Latvijas izlase, izvirzoties vadībā ar pāris punktiem un pirmo ceturtdaļu noslēdzot ar plus pieci (17:12). Otrajā ceturksnī pārsvars sasniedza arī desmit punktus, tomēr tālāk spāņi mūsējos nelaida. Ceturtdaļā pēdējais uzbrukums bija Latvijas komandai, taču nesekmīgi nospēlēja Dāvis Geks un līdz ar beigu signālu spāņi realizēja ātro uzbrukumu. Pēc puslaika – 32:25.

Rezultatīvākais ar desmit punktiem bija Dāvis Geks, bet Kristaps Porziņģis bija nobloķējis piecus metienus. Vienīgi satraukums par to, ka abiem Latvijas torņiem – Porziņģim un Anžejam Pasečņikam pa trīs personiskajām piezīmēm.

Trešajā ceturtdaļā Latvijas izlase pārsvaru pieaudzēja līdz 11 punktiem. Tad spāņi ķērās pie zonas aizsardzības un mājiniekiem punkti nāca daudz grūtāk, savukārt, viesi sāka regulāri trāpīt pustālos metienus un pārsvars strauji dila. Pēc trešās ceturtdaļas – 43:41.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā spāņi uz brīdi tika priekšā, tomēr latvieši atguva vadību. 24 sekundes pirms beigām, pie plus trīs, Latvijas basketbolisti apjuka un nerealizēja trenera uzstādījumu – uzsist sodu. Spāņi iemeta tālmetienu, izlīdzinot rezultātu. Kristaps Pļaviens vēl iemeta divus soda metienus un Latvijai atkal +2, tomēr pēdējās sekundēs Huans Hernangomezs iemeta vēl vienu tālmetienu, izraujot uzvaru Spānijai.

Tādējādi spāņi ieguva bronzu, bet Latvijai ceturtā vieta.