foto – iihf.com

U-18 izlase tukšā pret slovākiem, būs jāspēlē par palikšanu elitē 0

Latvijas U-18 hokeja izlase pirmdien izšķirošajā spēlē par vietu pasaules čempionāta (PČ) ceturtdaļfinālā jauniešiem ar 0:4 (0:1, 0:2, 0:1) kapitulēja mājiniecei Slovākijai un čempionāta noslēgumā būs spiesta cīnīties par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Latvijas hokejisti otro reizi šajā turnīrā maču noslēdza bez gūtiem vārtiem, bet četrās aizvadītajās cīņās Igora Smirnova trenētā komanda ir izpildījusi tikai trīs rezultatīvus metienus.

Pirmdien aizvadītajā mačā slovāki rezultātu atklāja 17.minūtē, kad precīzs bija Matušs Havrila, bet otrajā periodā Adamss Rūžička vairākumā, kā arī Milošs Romans panāca jau 3:0 laukuma saimnieku labā. Savukārt noslēdzošajā trešdaļā Martins Fehērvāri iemeta ceturto ripu.
Slovāki pa Latvijas izlases vārtiem, kurus sargāja Jānis Voris, meta 36 reizes, kamēr mājinieku vārtsargam Jakubam Kostelni nācās atvairīt 15 latviešu raidījumus.

Uzvaras gadījumā Latvijas jauniešiem būtu ļoti lielas cerības uz ceturtdaļfināla sasniegšanu, bet tagad ir skaidrs, ka tai nāksies cīnīties par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā, kur pretiniece būs Baltkrievija, kas arī zaudēja visos četros apakšgrupas mačos.

Latvijas jaunie hokejisti, lieliski spēlējot vārtsargam Niklāvam Rauzam, čempionāta pirmajā mačā ar 1:4 piekāpās Kanādas vienaudžiem, otrajā cīņā ar 0:4 zaudēja arī Šveicei, bet svētdien, ielaižot četrus vārtus skaitliskajā mazākumā, ar 2:7 zaudēja spēcīgajai Somijas valstsvienībai, kas ir pērnā gada sacensību čempione.