U-18 izlase uzvar Čehiju un saglabā izredzes uz EČ ceturtdaļfinālu 0

Latvijas U-18 puišu basketbola izlase Grieķijā notiekošā Eiropas čempionāta otrā posma otrajā cīņā otrdien ar 92:56 (14:18, 22:8, 20:18, 36:12) uzvarēja Čehijas komandu.

Notriektā tautumeita 6

Kaut otrās ceturtdaļas sākumā Latvija nokļuva iedzinējos ar 14:22, turpinājumā tā veica lielu izrāvienu un pēc puslaika jau bija priekšā ar 36:26. Trešajā ceturtdaļā tuvāk par desmit punktiem čehi pietuvojās vien īslaicīgi, bet ceturtajā spēles daļā Latvijas juniori pilnībā dominēja un svinēja panākumu.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 22 punktiem bija Verners Kohs, kuram ar 11 punktiem un septiņām bumbām zem groziem piebalsoja Zigmārs Raimo, bet desmit punktus pievienoja Kristers Zoriks.

Turpinājumā Latvijas izlasei, lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, ne tikai trešdien otrā posma noslēdzošajā spēlē jāuzvar Spānijas vienaudži, bet arī jācer, ka otrdienas vakarā spāņi piekāpsies Vācijai. Tāpat Latvija var cerēt uz Serbijas zaudējumu gan Francijai, gan Čehijai.

Kā zināms, Latvija ceturtdien pirmajā turnīra cīņā ar 70:61 pieveica Melnkalni, turpinājumā ar 64:67 piedzīvoja sāpīgu zaudējumu pret spēcīgajiem Serbijas vienaudžiem, bet trešajā mačā ar 76:84 piekāpās Vācijai.

Ar vienu uzvaru trijās spēlēs bija pietiekami, lai Latvija sasniegtu Eiropas čempionāta otro posmu, tomēr uz to tā nepaņēma līdzi nevienu uzvaru.

Savukārt otro posmu Latvija sāka ar zaudējumu 62:91 Francijai.

Tikmēr Čehijas basketbolisti čempionātu sāka ar uzvaru 68:65 pār Ukrainu, bet turpinājumā tika piedzīvoti divi zaudējumi. Vispirms čehi ar 38:75 kapitulēja Francijai, bet pirmais posms tika noslēgts ar zaudējumu 49:61 Spānijai.

Tāpat kā Latvija, arī Čehija otro posmu sāka ar pārliecinošu zaudējumu, ar 47:74 piekāpjoties Vācijai.

E grupas kopvērtējumā pašlaik pa trim uzvarām ir Francijai un Vācijai, kamēr divi panākumi Spānijas kontā. Serbijai ir viena uzvara trijos mačos, Latvijas kontā ir viens panākums četrās cīņās, bet Čehijas komanda piedzīvojusi četrus zaudējumus.

Otrajā posmā trīs B grupas spēcīgākās komandas tiekas ar A grupas labākajām vienībām Franciju, Spāniju un Čehiju. Turpinājumā četras šīs grupas komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet piekto un sesto vietu ieguvējas spēlēs ar pirmā posma ceturto vietu ieguvējām par 9.-16.vietu turnīrā. Trim vājākajām komandām augstākā divīzija būs jāpamet.

Gatavojoties Eiropas čempionātam, Latvijas izlase aizvadīja astoņas pārbaudes spēles. Jūlija sākumā divreiz tika pieveikta Gruzija (93:68 un 79:72), kā arī piedzīvoti divi zaudējumi Krievijai (52:56 un 69:81). Baltijas kausa ievadā 13.jūlijā Ventspilī ar 58:68 tika zaudēts Turcijai, bet nākamajā dienā ar 69:56 pieveikta Igaunija. Baltijas kausa noslēgumā ar 76:70 tika uzveikta Lietuva, bet svētdien kaimiņi uzvarēti vēlreiz – ar 89:81.

Komandā iekļauti deviņu sporta skolu audzēkņi. Lielākā daļa šosezon ieguvusi rūdījumu “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) otrajā divīzijā, bet Dāvis Gūtmanis “Saldus” sastāvā spēlējis arī augstākajā līgā. Diviem spēlētājiem ir pieredze ārzemēs – Džeiks Krūmiņš Spānijā pieredzi krājis trīs gadus, bet Roberts Blumbergs spēlējis Čehijā.

Dažādu iemeslu dēļ izlasē nav vairāku pērnās U-16 valstsvienības spēlētāju, kas Latvijai palīdzēja izcīnīt sudraba medaļu Eiropas čempionātā. Traumu dēļ izlasei nepievienojās Artūrs Strautiņš un Kārlis Garoza, kamēr Rodionam Kurucam pēc četru gadu līguma noslēgšanas ar Spānijas līderi “Barcelona” paredzēti individuālie treniņi. Tiesa, šiem spēlētājiem U-18 čempionātā būs iespēja spēlēt arī nākamajā gadā.