Armands Berķis pārdzīvo par kārtējo zaudējumu.

Latvijas U-20 jauniešu basketbola izlase sestdien Izraēlā nenosargāja vietu Eiropas čempionāta augstākajā divīzijā, tāpēc nākamgad tā atgriezīsies divīziju zemāk.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi”
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Sestdien notikušajā pusfināla cīņā par 13.-16.vietu Latvijas basketbolisti ar 68:82 (12:20, 22:23, 19:20, 15:19) piekāpās vienaudžiem no Polijas.

Līdz ar to svētdien Latvijas izlase cīnīsies par 15.vietu turnīrā, bet jau šobrīd ir skaidrs, ka tai elites divīzija būs jāatstāj. To darīs trīs vājākās no 16 Eiropas čempionātā startējošajām valstsvienībām, starp kurām būs arī Latvija, kura visās sešās spēlēs zaudējusi ar vairāk kā desmit punktu starpību.

Izlases sastāvā sestdienas spēlē rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Dāvids Atelbauers, kamēr Francis Lācis pievienoja 13 punktus un astoņas atlēkušās bumbas. Savukārt poļiem 20 punktus guva Lukašs Kolenda.

U-20 basketbola izlase Eiropas čempionāta spēlē tiekas ar Polijas vienaudžiem

Jau ar spēles sākumu iniciatīvu ieguva Polijas jaunie basketbolisti, kuri maču sāka ar 5:0 izrāvienu, bet pirmo ceturtdaļu viņi noslēdza jau ar astoņu punktu vadību – 20:12. Otrajā ceturtdaļā Latvijas komandai izdevās spēli izlīdzināt un panākt neizšķirtu (27:27), tomēr pirmā puslaika beigās atkal labāk nospēlēja poļi, kuri lielajā atpūtā devās ar deviņu punktu pārsvaru – 43:34.

Lai arī Latvijas komanda teju visu maču atradās iedzinējos, tā nepadevās un trešajā ceturksnī uz brīdi atkal panāca sāncenšus, tomēr vēlreiz Polijas basketbolisti veica izrāvienu, beidzamās desmit minūtes sākot ar 63:53. Tajās izlasei gan tā arī neizdevās pietuvoties un apdraudēt poļu ceļu pretī svarīgai uzvarai.

Latvijas komandai šis turnīrs noris sekmīgi, jo grupu sacensībās tika ciesti trīs pārliecinoši zaudējumi – 66:92 pret Vāciju, 55:78 pret Spāniju un 78:90 pret Horvātiju, kas lika ieņemt pēdējo vietu C apakšgrupā, bet astotdaļfinālā ar 75:114 tika piedzīvots graujošs zaudējums pret Lietuvas vienaudžiem. Tikmēr ceturtdaļfināla spēlē par 9.-16.vietu ar 62:79 atzīts Melnkalnes izlases pārākums.