U-20 izlase EČ ceturtdaļfinālā piekāpjas turkiem 0

Zaudējumu Itālijā notiekošā Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā piektdien piedzīvoja Latvijas U-20 basketbola izlase.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Latvieši ar 58:72 (11:20, 14:12, 18:14, 15:24) piekāpās Turcijas vienaudžiem, kuri pusfinālā tiksies ar Serbiju vai Lietuvu, kamēr Latvijai būs jācīnās par 5.-8.vietu turnīrā.

Ar “double-double” – 12 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām – šajā mačā izcēlās Latvijas izlases līderis Rolands Šmits.

Mačs iesākās līdzīgā cīņā, taču pirmās ceturtdaļas otro daļu rezultatīvāk aizvadīja turki, ceturksni noslēdzot ar 20:11 savā labā. Otrais spēles nogrieznis iesākās ar abu komandu neprecīziem metieniem, tikai trešajā minūtē atklājot ceturtdaļas rezultātu, kad vienu no diviem soda metieniem realizēja Roberts Pāže.

Lai gan pēc pusminūtes turki jau panāca divciparu skaitli rezultāta starpībā (23:12), tomēr Latvijas jaunie basketbolisti nedaudz samazināja atstatumu, pirmo puslaiku noslēdzot ar septiņu punktu deficītu (25:32). Trešā ceturtdaļa iesākās ar daudzām Latvijas izlases kļūdām un precīziem Turcijas basketbolistu tālmetieniem, pateicoties kuriem izdevās panākt jau 12 punktu handikapu (44:32).

Tomēr pēc Latvijas valstsvienības galvenā trenera Arņa Vecvagara pieprasītā minūtes pārtraukuma latvieši laukumā atgriezās ar jauniem spēkiem. Septiņus bezatbildes punktus guva Kristaps Gludītis, turku pārsvaru sadeldējot līdz pieciem punktiem (44:39). Tāpat pieci punkti šķīra komandas atskanot trešā ceturkšņa beigu sirēnai – 48:43 Turcijas labā.

Jau divu punktu deficītu ar precīzu tālmetienu ceturtās ceturtdaļas sākumā panāca Gludītis (46:48), taču ar “trejaci” atbildēja arī turki (51:46). Tomēr mača turpinājums Latvijai vairs nebija tik veiksmīgs un četrarpus minūtes pirms pamatlaika beigām turki panāca jau desmit punktu pārsvaru (61:51).

Atlikušajā cīņas gaitā Latvijas valstsvienībai neizdevās atgūt zaudēto un uzvaru ar 72:58 izcīnīja turki.

Rezultatīvākais spēlētājs Latvijas izlasē bija Gludītis, kam 17 punkti, kamēr 13 punkti Ivaram Žvīguram, bet Šmits guva 12 punktus un savāca 11 bumbas zem groziem. Tikmēr Turcijas valstsvienībā izcēlās Metecans Birsens, kam 17 punkti.

Cīņu par 5.-8.vietu turnīrā Latvija uzsāks sestdien plkst.17.30 pret Lietuvas un Serbijas ceturtdaļfināla zaudētāju.