fibaeurope.com

U-20 izlase: uzvara bez spožas kvalitātes 0

Latvijas U-20 jauniešu izlase Eiropas čempionāta pirmajā spēlē Linjano (Itālija) ar 61:50 pārspēja Grieķijas izlasi.
Diez vai Latvijas komanda šajā spēlē pelnījusi uzslavu par spēles kvalitāti, tomēr nenoliedzami svarīgāka šoreiz ir izcīnītā uzvara. Iespējams, viena no svarīgākajām, lai Eiropas čempionāta otrajā posmā būtu starp labākajām 12 komandām un nebūtu jāpārdzīvo par izdzīvošanas cīņām.
Latvijas un Grieķijas izlases uz Eiropas čempionmātu aizbrauca ar vienādu pārbaudes spēļu bilanci – pieci zaudējumi sešās spēlēs. Pārlūkojot spēku samērus un spēlētāju sastāvus, tieši Grieķijas un Bulgārijas izlases šķiet tās, kuras B grupā vajadzētu atstāt aiz muguras. Tādēļ pirmā spēle bija īpaši svarīga un labi, ka tā tika pabeigta uz pozitīvas nots.
Pirmais puslaiks aizritēja līdzīgā cīņā. Pat pie neliela rezultāta acīs krita caurumi aizsardzībā gan spēlē viens pret vienu (ne tikai meistarības, arī rakstura jautājums!), gan pozicionālas kļūdas. Zaudēta tika cīņa zem groziem, bet uzbrukumā lielākoties laime tika meklēt metienos no distances. Tuvākas vai tālākas, pirmajā puslaikā tā nebija – komandai no spēles 30/9, potenciālajam līderim Rolandam, Šmitam 8/1.
Otrajā puslaikā spēles sižets daudz nemainījās. Latvijas izlase pamazām uztaustīja precizitāti metienos, vairākkārt izdevās gūit arī vieglus punktus pēc atņemtām, bumbām vai grieķu kļūdām. Izšķirošais izrāviens bija pēdējās ceturtdaļas sākumā, bet Grieķijas izlase kaut ko no organizēta basketbola tā arī nespēja parādīt.Manuprāt, grieķi ir starp galvenajiem pretendentiem izkrišanai uz B divīziju. Šoreiz izdevās uzvarēt bez būtiska spiediena groza apakšā un ar 28 izmestiem tālmetieniem.
Trešdien Latvijas izlase tiksies ar Serbijas vienaudžiem, kas pirms Eiropas čempionāta uzvarēja visās astoņās pārbaudes spēlēs. Vēl B grupā Izraēla – Bulgārija 79:68.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

EIROPAS U-20 ČEMPIONĀTS LINJĀNO (ITĀLIJA)
B grupa
Latvija – Grieķija 61:50 (15:15, 27:30, 42:38). Mežneiks 12, Lomažs 11, Gludītis 9, Šmits 8+8AB, Geks 8, Mālmanis 7, Žvīgurs, Pļavnieks, Strādnieks pa 2.