×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
23. decembris, 2012
Drukāt

UBS kopš 2001.gada manipulēja ar Šveices franka procentu likmēm

ubsban123

Par starpbanku procentu likmju “Libor” manipulācijām sodītais Šveices bankas gigants UBS ar kopš 2001.gada manipulējis arī arī Šveices franka procentu likmēm, svētdien vēsta Šveices laikraksts “Le Matin”.

“Banka ne tikai iesaistījās manipulācijās ar dolāra, britu mārciņas un jenas globālajām procentu likmēm, bet arī sistemātiski spēlējās ar Šveices franka procentu likmēm,” raksta avīze.

Atsaucoties uz ASV Tieslietu departamenta izmeklēšanas rezultātiem, avīze raksta, ka pierādījumi liecina par UBS brokeru manipulācijām kopš 2001.gada.

Kā jau ziņots, Šveices banka UBS šonedēļ panāca vienošanos par aptuveni 1,5 miljardus dolāru (801 miljonu latu) liela naudassoda samaksāšanu Lielbritānijas, ASV un Šveices regulatoriem, lai panāktu izlīgumu par apsūdzībām saistībā ar starpbanku procentu likmju “Libor” manipulācijām.

Tādējādi UBS noteiktais naudassods būs vairāk nekā trīs reizes lielāks par soda naudu, kas jūnijā tika piemērota Lielbritānijas bankai “Barclays”.

Turklāt Šveices bankai piemērots viens no lielākajiem naudassodiem, kāds jebkad piešķirts finanšu institūcijai.

UBS norādīja, ka Lielbritānijas Finanšu pakalpojumu pārvaldei (FSA) tā samaksās naudassodu 160 miljonu sterliņu mārciņu (138,4 miljonu latu) apmērā, 59 miljoni Šveices franku (34,3 miljoni latu) tiks izmaksāti Šveices finanšu tirgus regulatoram FINMA, bet kopumā 1,2 miljardi dolāru (698,4 miljoni latu) tiks samaksāti ASV Tieslietu ministrijai un ASV Finanšu instrumentu tirdzniecības komisijai (CFTC).

UBS bija pirmā banka, kas atklāja problēmas “Libor” noteikšanas procesā, kam ir nozīmīga loma globālajā tirgū, nosakot, cik bankām, uzņēmumiem un privātpersonām ir jāmaksā, lai aizņemtos.

ASV arī izvirzījusi apsūdzības pret “UBS Securities Japan”, kur, pēc izmeklētāju aprēķiniem, banka ar procentu likmju manipulācijām trīs gados nopelnījusi simtiem miljonus dolāru.

“La Matin” vēsta, ka līdzīgā veidā UBS manipulējusi arī ar Šveices franka procenta likmēm, kas ietekmēja ne tikai bankas peļņu, bet arī visu Šveices ekonomiku.

Laikraksts kritizē Šveices finanšu regulatoru FINMA, ka tas, novērtējot UBS nodarījumus Šveicē, nav apskatījis laika posmu pirms 2007.gada, kā arī nosoda Šveices nacionālo banku par to, ka tā nav izlaidusi informāciju par to, cik lielus zaudējumus UBS nodarījusi Šveices ekonomikai.

Kā ziņots, jūnijā Lielbritānijas un ASV regulatori britu bankai “Barclays” piemēroja 290 miljonu sterliņu mārciņu (256,6 miljonu latu) naudassodu par mēģinājumu veikt manipulācijas ar “Libor” un “Euribor” procentu likmēm laika periodā no 2005. līdz 2009.gadam.

Mediji vēsta, ka aizdomas par likmju manipulācijām krīt arī uz citām starptautiskām Eiropas un Japānas bankām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+