×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2013
Drukāt

Ūdens līmenis Daugavā pie Daugavpils ceļas

Foto - LETAFoto - LETA

Ūdens līmenis Daugavā pie Daugavpils šorīt pārsniedzis viena metra atzīmi, ledus uzlūšana upē tiek prognozēta laika posmā no 14. līdz 18.aprīlim, aģentūru LETA informēja Daugavpils pilsētas domes civilās aizsardzības speciālists Vladislavs Ruskuls.

Saistībā ar palu laika tuvošanos atbildīgo dienestu speciālisti pastiprināti seko situācijas attīstībai Daugavā.

Jau ziņots, ka ūdens līmenis Daugavā pie Daugavpils šogad varētu pārsniegt pilsētai kritisko septiņu metru atzīmi. Maksimālais ūdens līmenis Daugavā Daugavpilī tiek prognozēts 6,40-7,40 metri.

Sniega segas biezums gan tepat Latvijā, gan arī Baltkrievijā ir ievērojams, tādēļ, strauji iestājoties siltākam laikam, pamatīgu un ilgstošu palu iespējamība nav izslēgta. Situāciju sarežģī arī zemais ūdens līmenis upē, kas var nopietni apgrūtināt ledus iešanu un izraisīt strauju ūdens līmeņa celšanos ledus sastrēgumu vietās, skaidroja Ruskuls.

Pamatīgu palu iespējamību aģentūrai LETA neizslēdza arī Daugavpils novada domes izpilddirektores vietnieks Aleksandrs Aizbalts.

Tuvojoties palu laikam, plūdu apdraudētajās pašvaldībās ir izstrādāti palu laika pasākumu plāni, sarūpēts viss nepieciešamais materiāli tehniskais nodrošinājums, kā arī noteiktas iedzīvotāju izmitināšanas vietas plūdu gadījumam. Pienācīgi sagatavojušies palu laikam ir arī visi atbildīgie dienesti.

Pēdējos gados situācija Daugavā pie Daugavpils nav bijusi pārāk draudīga – lielākais ūdens līmenis bijis nedaudz pāri septiņiem metriem. Savukārt pagājušā gadsimta 50.gados ūdens līmenis upē pilsētas robežās ir bijis pat pāri deviņiem metriem.

Kritiskais ūdens līmenis Daugavā pie Daugavpils ir septiņi metri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+