Latvijā
Novados

Ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils krītas 0

Foto – LETA

Lai arī ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils lēnām turpina kristies, sešas palu ūdeņu apņemtās mājas Salas novadā joprojām ir nošķir no ārpasaules.

Kā pastāstīja Krustpils novada civilās aizsardzības speciālists Edgars Līcis, palu situācija Daugavā Jēkabpils apkaimē nav būtiski mainījusies, ūdens līmenis ir nokrities līdz 6,2 metriem, kas ir desmit centimetri zem kritiskās atzīmes.

Pēc civilās aizsardzības speciālista domām, kamēr ledus sablīvējums pie Sakas salas neizkustēsies, būtiskas izmaiņas palu situācijā Jēkabpils apkaimē nav gaidāmas. Kad ledus sablīvējums varētu izkustēties, Līcis pagaidām nemācēja pateikt, vien piebilda, ka tas lielā mērā būšot atkarīgs no laika apstākļiem.

Jau vēstīts, ka naktī uz 10.martu ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils uz kādu brīdi bija pārsniedzis pilsētai kritisko 6,3 metru atzīmi, pakāpjoties līdz 6,58 metriem un pat nedaudz pārspējot 2013.gada lielo palu augstāko atzīmi. Neskatoties uz to būtiskas teritorijas pilsētā tomēr neapplūda.

Saistītie raksti

Hidrologi prognozē, ka tuvākajās dienās ūdens līmenis Daugavā pakāpeniski pazemināsies. Ja izies ledus sastrēgums, kas atrodas pie Sakas salas, lejpus Jēkabpils, ir iespējama neliela ūdens līmeņa paaugstināšanās Pļaviņās.

Latvijas upes pārsvarā brīvas no ledus, vairākās upēs turpinās ūdens līmeņa celšanās kūstošā sniega dēļ. Joprojām applūdušas Aiviekstes palienes.

LA.lv