Dabā
Laika ziņas

Ūdens līmenis Daugavā turpina celties; sāk applūst vasarnīcas 0

Foto LETA

Papildināta ar informāciju no Jēkabpils

Ledus sablīvējums Daugavā lejpus Nīcgalei šonakt nav pārrauts. Ūdens līmenis upē pamazām turpina celties, dārzkopības kooperatīvos “Ļubasti” un “Maļutki” sākušas applūst vasarnīcas.

Kā pastāstīja Daugavpils novada pašvaldības izpilddirektores vietnieks Aleksandrs Aizbalts, salīdzinot ar vakardienu, situācija Daugavpils apkaimē nav būtiski mainījusies. Ūdens līmenis pamazām turpina celties, ledus sablīvējumi lejpus Nīcgales pagaidām nav izkustējušies, dārzkopības kooperatīvos sākušas applūst dārza mājiņas.

Aizbalts prognozēja, ka palu laikā “Ļubastos” un “Maļutkos” applūdīšot līdz pat 80% vasarnīcu. Tā kā tas notiekot regulāri, cilvēki, kas mitinās applūstošajās mājās tam ir gatavi un parasti palu laikā pārceļoties uz dzīvi citviet.

Šorīt ūdens līmenis Daugavā Daugavpils apkaimē bija 6,24 metri, kas ir gandrīz par pusmetru zemāk nekā vakar no rīta, kad tas bija sasniedzis 6,7 metru atzīmi, un pamazām turpina celties.

Jau vēstīts, ka Daugavpils novadā pārplūstošās Daugavas ūdeņi vakar no ārpasaules nošķīruši Ribaku ciemu, kurā dzīvo vairāk nekā desmit cilvēku.

Patlaban visi Daugavpils novadā applūstošo teritoriju tuvumā dzīvojošie cilvēki ir brīdināti par palu draudiem, bet visi atbildīgie dienesti vajadzības gadījumā ir gatavi rīkoties.

Daugavpils novada pašvaldības izpilddirektores vietnieks pauda cerību, ka tik augstu, kā 2013.gadā, kad ūdens līmenis Daugavā pie Daugavpils bīstami pietuvojās astoņu metru atzīmei, sasniedzot 7,94 metrus, tomēr nepacelsies.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra iegūtie dati no Eiropas Kosmosa aģentūras pavadoņa “Sentinel-1” liecina, ka ledus sablīvējumi un sastrēgumi Daugavā stiepjas daudzu kilometru garumā no Daugavpils līdz Pļaviņām.

Lielākie sastrēgumi konstatēti posmā no Daugavpils līdz Līvānu novada sākumam. Jersikas un Līvānu pusē upē ir salīdzinoši maz ledus, nākamais lielākais sastrēgums novērots lejpus Jēkabpils un līdz Pļaviņām.

Palienes applūdušas Daugavpils novadā, galvenokārt lejpus pilsētas, kā arī vietām posmā no Jēkabpils līdz Pļaviņām. Pašās Pļaviņās saglabājas salīdzinoši zems ūdens līmenis.

Kad ledus masas no Daugavpils novada virzīsies lejup pa upi, gaidāma ūdens līmeņa paaugstināšanās Jēkabpils, Līvānu, Krustpils un Salas novadā.


Jēkabpilī ar bažām gaida ledus krāvumus no Daugavpils

Lai arī palu situācija Daugavā Jēkabpils apkaimē aizvadītajā diennaktī nav būtiski mainījusies un plūdu draudu pagaidām nav, ar bažām šeit tiek gaidīti ledus krāvumi no Daugavpils puses.

Saistītie raksti

Kā pavēstīja Krustpils novada civilās aizsardzības speciālists Edgars Līcis, ūdens līmenis Daugavā Jēkabpilī ir 5,5 metri, bet pie Zeļķu tilta – 7,5 metri. Vakarrīt šie rādītāji bija attiecīgi 5,7 un 7,5 metri.

“Palu situācija Daugavā Jēkabpils tuvumā aizvadītajā diennaktī būtiski nav mainījusies, taču bažas vieš tas, ka Daugavā lejpus Nīcgales izveidojušies iespaidīgi ledus krāvumi,” norādīja Līcis. Kad šie ledus krāvumi varētu sakustēties, civilās aizsardzības speciālists pagaidām nemācēja pateikt.

LA.lv