×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. decembris, 2012
Drukāt

Ūdens līmenis Kurzemes upēs pārsvarā pazeminās

Foto-LETAFoto-LETA

Pēc straujas ūdens līmeņa paaugstināšanās iepriekšējās diennaktīs patlaban vairumā Kurzemes upju ūdens līmenis krītas, bet Zemgalē turpina lēni celties, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Bārtā ūdens līmenis 26.-28.decembrī cēlās par vidēji 2,5 metriem, bet pēdējās divās diennaktīs tas krities par nepilnu metru. Arī Durbē pie Cīravas ūdens līmenis kopš 28.decembrī sasniegtā maksimuma pazeminājies par nepilnu metru. Vairākās citās Kurzemes upēs ūdens līmenis pazeminājies tikai par dažiem centimetriem.

Ventas lejtecē vēl turpinās lēna ūdens līmeņa paaugstināšanās, citviet upē tas pakāpeniski pazeminās vai svārstās. Arī Abavā pie Rendas un Irbē pie Vičakiem ūdens līmeņa kāpums nav apstājies, taču tas ir lēns.

Augsts ūdens līmenis saglabājas Lielupes kreisā krasta pietekās. Svētē pie Ūziņiem, kā arī Svētes pietekā Bērzē pie Līvbērzes ūdens līmenis svētdienas rītā ir par 1,7 metriem augstāks nekā Ziemassvētkos. Lielupē pie Staļģenes tas kāpis par 1,2 metriem. Šajās upēs turpinās pakāpeniska līmeņa paaugstināšanās.

Latgales un Vidzemes upēs vērojamas nelielas ūdens līmeņa svārstības. Tuvākajās dienās situācija upēs daudz nemainīsies, siltāka laika un nokrišņu ietekmē valsts rietumu un centrālās daļas upēs ūdens līmenis pārsvarā paaugstināsies, bet tā kā liela daļa sniega jau ir nokususi, straujš līmeņa kāpums maz iespējams, prognozē sinoptiķi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+