Mobilā versija
-1.9°C
Donats, Konstance
Sestdiena, 17. februāris, 2018
2. janvāris, 2018
Drukāt

Ūdens līmenis Misā sasniedzis augstāko atzīmi kopš 2013.gada paliem

Foto - Austra Helēna Žaggere/LETAFoto - Austra Helēna Žaggere/LETA

Iecavas labā krasta pietekā Misā ūdens līmenis pakāpies līdz augstākajai atzīmei kopš 2013.gada pavasara paliem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Novērojumu stacijā “Lielveisi”, kas atrodas uz Olaines un Ķekavas novada robežas, ūdens līmenis pacēlies 2,58 metrus virs nulles punkta, un šāds ūdens līmenis ir 2,3 metrus augstāks par janvāra normu.

2013.gada aprīlī ūdens līmenis šajā vietā bija pakāpies vēl par pusmetru augstāk, sasniedzot 3,12 metru atzīmi. Pēdējie lielākie plūdi pie Misas bija 2010.gada pavasara palos, kad ūdens līmenis novērojumu stacijā paaugstinājās līdz 3,39 metriem.

Pēc Jaungada dienas lietavām ūdens līmenis paaugstinās vairumā Latvijas upju, Kurzemē ūdens kāpj pavisam nedaudz, bet valsts centrālajā un austrumu daļā – straujāk.

Kopš augusta joprojām applūdušas Aiviekstes palienes, zem ūdens ir arī zemākās Lielupes palienes, un atsevišķu zemāko vietu applūšana iespējama arī citviet.

Amatas upe atkal kļuvusi laivojama.

Tuvākajās dienās Latvijā būs maz nokrišņu, tādēļ nav gaidāms īpaši liels ūdens līmeņa kāpums upēs. Ienākot jaunām ūdens masām no Baltkrievijas, turpināsies pakāpeniska ūdens līmeņa paaugstināšanās Daugavā.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga -1.9
Alūksne -2.8
Daugavpils -0.8
Saldus -3
Liepāja -2.9
Jelgava -3
Ventspils -2.7
Limbaži -4
Madona -2
Rēzekne -2
Draugiem Facebook Twitter Google+