×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. janvāris, 2015
Drukāt

Ūdens līmenis Ogrē pakāpies pusmetru virs kritiskās robežas (Video) (2)

Kadrs  no video "Ogres Fakti"Kadrs no video "Ogres Fakti"

Pēdējā diennaktī atkal novērotas straujas ūdens līmeņa svārstības Ogres upes lejtecē, un otrdienas priekšpusdienā Ogres pilsētā ūdens līmenis pakāpies 65 centimetrus virs kritiskās robežas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Pirmdienas vakarā ūdens līmenis īsā laikā pazeminājās par 20 centimetriem, vēlāk tas strauji paaugstinājās par vairāk nekā pusmetru, sasniedzot 2,2 metru atzīmi virs stacijas nulles punkta jeb desmit centimetru virs pirmās plūdu robežas.

Nakts otrajā pusē ūdens līmenis nedaudz pazeminājās, bet otrdienas rītā atsākās ūdens līmeņa paaugstināšanās, ap plkst.11 tas īsā laikā paaugstinājās par pusmetru.

Savukārt Lielpeču novērojumu stacijā, kas atrodas augšpus Ogres pilsētas, turpinās nepārtraukta ūdens līmeņa krišanās. Kopš sestdien sasniegtā maksimuma ūdens līmenis šeit pazeminājies par 75 centimetriem.

Citās Latvijas upēs ūdens līmenis pārsvarā pazeminās. Joprojām ir applūdušas Aiviekstes palienes.

Jau ziņots, ka pirmdien hidrologi prognozēja, ka Ogres lejtecē augšpus ledus sastrēguma, kas atrodas starp Rīgas-Daugavpils šosejas tiltu un Norupīti, gaidāma ūdens līmeņa paaugstināšanās, jo sala ietekmē ledus sablīvējas un vižņi sasalst.

Ogres domes priekšsēdētāja vietnieks Egīls Helmanis aģentūrai BNS iepriekš norādīja, ka šāds scenārijs – vižņu sasalšana – ir pats sliktākais, jo tas palielina plūdu draudus pilsētā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tai vietā lai čīkstētu katru gadu, to upi jau sen vajadzēja pa taisno, pirms Ogres ar kādu (5 km garu, 15 m platu un 2,5 m dziļu) kanālu novadīt Daugavā. Beigās vel nelielu HES piebūvēt. Vai tad patiešām Latvijā nav palikuši vīri ar ķērienu. Vai kāds ir mēģinājis kaut vai eskīz-projektu izstrādāt?

  2. Ceturtdien, kad būs atkal plusi, Ogrē būs jūra… Žēl to cilvēku, kuriem atkal applūdīs mājas, piedevām ziemā, kad gaidāmi lielāki sali. No otras puses,- vaina jāuzņemas pašvaldībai, kas mainīja apbūves plānojumu applūstošās vietās, kā arī pašiem māju saimniekiem, kas dzīvoja ilūzijās…

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +21.4
Alūksne +25.9
Daugavpils +28.1
Saldus +24
Liepāja +16.3
Jelgava +23
Ventspils +15.7
Limbaži +23
Madona +26
Rēzekne +26
Draugiem Facebook Twitter Google+