Mobilā versija
+1.9°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
11. janvāris, 2015
Drukāt

Ūdens līmenis Rīgā – augstākais pēdējo astoņu gadu laikā (1)

Foto-Dainis BušmanisFoto-Dainis Bušmanis

Ūdens līmenis Daugavgrīvā, Rīgā, svētdien plkst.9.45 jau bija pakāpies 131 centimetru virs normas, kas ir augstākā atzīme kopš 2007.gada 15.janvāra, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Tik augsts ūdens līmenis galvaspilsētā novērots ne tikai Rīgas līcī, bet arī Daugavā.

Sinoptiķi brīdina, ka ūdens līmenis Rīgā svētdien vēl var paaugstināties par 10-20 centimetriem. Gaidāma zemāko vietu applūšana, bet ne plaši plūdi.

Ļoti augsts ūdens līmenis ir visā Rīgas līča piekrastē, īpaši Vidzemes piekrastē, kā arī jūrā ietekošo upju lejtecēs.

Jau ziņots, ka Rīgā un daudzviet citviet valstī stiprākais vējš gaidāms tikai pēcpusdienā un vakarā. Rīgā pievakarē tiek prognozētas rietumu vēja brāzmas līdz 22 metriem sekundē, pilsētas ziemeļos pie jūras – līdz 25 metriem sekundē.

Pagājušajā naktī atklātas jūras piekrastē ūdens līmenis par 9-25 cm pārsniedza 2005.gada janvāra postošās vētras rekordu. Vislielākais ūdens līmeņa kāpums novērots Dienvidkurzemes piekrastē, tai skaitā Liepājā, kur augstākā atzīme tika sasniegta īsi pēc pusnakts. Patlaban Kurzemes rietumu piekrastē ūdens pamazām atkāpjas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. beidziet baīt.. šito skatu esmu redzējis, liekas, pagāšgad.

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (5)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Streičs: Sveikt vīriešus Padomju armijas dienā ir tumsonība un kauns (19)Liekas absurdi – kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas pagājuši jau turpat 27 gadi, bet joprojām ir cilvēki, kuri atzīmē armijas dienu, un šajā
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+