Dabā
Zaļā dzīvošana

Ūdens līmenis upēs nedaudz svārstās0

Foto: LETA/Edijs Pālēns

Pēdējā diennaktī ūdens līmenis upēs nedaudz paaugstinājies vai pazeminājies, ledus iešanas dēļ dažos upju posmos vērojamas krasākas ūdens līmeņa svārstības, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Lielā daļā Kurzemes upju palu maksimums tika sasniegts iepriekšējās dienās un patlaban ūdens līmenis lēnām pazeminās.

Arī vairākās Zemgales upēs ūdens līmenis pēdējā diennaktī nedaudz krities, bet, paaugstinoties gaisa temperatūrai un intensīvāk kūstot atlikušajam sniegam, Lielupes baseina upēs vēl tiek prognozēts ūdens līmeņa kāpums un ledus iešana.

Vidzemes un Latgales upēs vietām iespējama ledus sakustēšanās un krasākas ūdens līmeņa svārstības. Valsts austrumu daļā saglabājas daudz sniega, taču tuvākajās diennaktīs nav gaidāmi būtiski nokrišņi un dažās naktīs piesals, novēršot strauju ūdens līmeņa kāpumu.

Lielākais ūdens līmeņa kāpums valsts rietumu daļā šomēnes novērots Bārtā, kur tas sasniedza 1,8-2,7 metrus. Pēdējās trīs diennaktīs ūdens līmenis Bārtā pie Latvijas un Lietuvas robežas krities par metru.

Saistītie raksti

Savukārt Austrumlatvijā ūdens līmenis visvairāk cēlies Aiviekstē pie Lubānas – kopš mēneša sākuma par 1,2 metriem. Salīdzinot ar citiem palu periodiem, situācija šogad pagaidām ir mierīga.

LA.lv