Dabā

Ūdens līmenis upēs pārsvarā pazeminās 0

Foto-LETA

Lielākajā daļā Latvijas upju kopš 5.marta pazeminās ūdens līmenis. Palu laiks tikpat kā beidzies, nemaz nesākoties, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Piemēram, Lielajā Juglā pie Zaķumuižas ūdens līmenis pēdējās dienās krities par 1,2 metriem, Ogres upē pie Ogresgala – par 55 centimetriem, Pededzē pie Litenes – par 85 centimetriem, Bārtā pie Dūkupjiem – par 60 centimetriem.

Vairumā upju ūdens līmenis pazeminājies lēnāk, bet Lielupē, Daugavā, Aiviekstē un Gaujā tas nav būtiski mainījies vai arī ir nedaudz paaugstinājies. Applūdušas zemākās Aiviekstes palienes.

Upes pārsvarā ir brīvas no ledus un, tā kā nav arī sniega, šopavasar lieli pali nav iespējami, valsts lielākajā daļā palu laiks jau ir beidzies.

Arī Daugavā ūdens līmenis šopavasar gaidāms krietni zemāks par normu, līdz ar to Daugavas hidroelektrostacijas saražos mazāk elektroenerģijas nekā ierasts. Līdzīga situācija bija arī 2014.gada pavasarī.

Ūdens temperatūra upēs un ezeros ir 0..+4 grādi.

Tuvākajās divās nedēļās nokrišņu būs ļoti maz, prognozē “Global Forecast System”. Ūdens līmenis ūpēs pārsvarā pazemināsies.

LA.lv