Ekonomika
Bizness

Ūdens nedaudz skāra atsevišķas kajītes: Naktī vētra rada bojājumus kuģim “Romantica” 16

Foto no www.tallink.lv

Vētra radījusi bojājumus kuģa “Romantika” radara antenai un priekšējam iluminatoram pa ceļam uz Rīgu aizvadītās nakts laikā, preses paziņojumā informē uzņēmums “Tallink Grupp”.Uz kuģa šobrīd atrodas 277 pasažieri un 178 apkalpes locekļi.

“Romantikai”, kas bija ceļā no Stokholmas uz Rīgu, naktī ap plkst.3.40 tika radīti vētras bojājumi – nolauzta radara antena, kas vētras lidojumā skāra vienu no kuģa priekšējiem iluminatoriem un salauza to. Situācija uz kuģa pilnībā tiek kontrolēta, un “Romantika” šobrīd turpina ceļu uz Rīgu.

“Situācija pilnībā tiek kontrolēta, un vētras bojājumu skartā zona ir nepārtrauktā kuģa komandas stingrā uzraudzībā,” uzsver uzņēmums.

Bojātais kuģa iluminators atrodas kuģa priekšgalā “Tango” bāra telpā uz 6.klāja, un ūdens bojājumi skāra galvenokārt tikai šo telpu. Ūdens pavisam nedaudz skāra arī atsevišķas kajītes uz 5. klāja, un pasažieriem nekavējoties tika nodrošinātas citas kajītes. Ūdens iekļūšanas kuģa telpās bija minimāla un nevienā brīdī neradīja nekādu apdraudējumu cilvēku drošībai.

Uzņēums atklāj, ka vakar vakarā kuģa kapteinis pārcēla “Romantika” atiešanas laiku no Stokholmas ostas, lai izvairītos no vētras augstākās ietekmes kuģa ceļā.

Negadījuma iemesls tiks izmeklēts, tomēr varētu būt, ka gadījums līdzinās situācijai, kas notika ar māsas kuģi “Victoria I” 2015. gada decembrī, norāda “Tallink”. Lai gan “Romantika” radara masta pozīcija tika noņemta un izmainīta drošākā pozīcijā, tas tomēr nenovērsa šādu situācijas atkārtošanos.

“Romantika” ir būvēta 2002. gadā Somijā, un no 2016.gada 12.decembra tā atsāka kursēt maršrutā starp Rīgu un Stokholmu. Romantika spēj uzņemt līdz 2500 pasažieru.

LA.lv