×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
10. novembris, 2016
Drukāt

Ūdens nodokļa dēļ elektrība nesadārdzināsies (3)

Foto LETAFoto LETA

Dabas resursa nodokļa 0,114 centi uz vienu kilovatstundu piemērošana "Latvenergo" HES elektroenerģijas cenu nemainīšot.

Izmaiņas dabas resursa nodokļa piemērošanā neietekmēs elektroenerģijas cenu klientiem, sola “Latvenergo” preses sekretāre Ivita Bidere, atsaucoties uz publikāciju šodienas “LA” “Nodoklis mudinās mazāk laistīties”, “LA” informēja, ka ar dabas resursu nodokli nākamgad tiks aplikts ūdens, ko hidroelektrostacijās izmanto elektroenerģijas iegūšanai.

Līdz šim nodokli maksāja 120 mazie HES, bet nemaksāja lielie – “Latvenergo” piederošie HES uz Daugavas kaskādes. Tagad vienādi spēles noteikumi būs visiem enerģijas ražotājiem un ūdens nodokļa palielinājums par 45% ar vienu rāvienu valsts budžetā ienesīs 3 290 617 eiro.

Līdz šim “Latvenergo” bija atbrīvots no š’i nodokļa, jo ar valdības lēmumu par 1,45 miljoniem eiro veica Daugavas hidroelektrostaciju ūdenskrātuvju krastu nostiprināšanu. Tagad “Latvenergo” no šo darbu finansēšanas atbrīvots, bet jāmaksā dabas resursu nodoklis.

Pēc VARAM aprēķiniem, Latvijā vislētākā elektroenerģija sadārdzināsies par par 0,114 centiem uz vienu kilovatstundu – viena kWh cena varētu būt 15,123 centi pašreizējo 15,009 centu vietā. Mājsaimniecībai, kura mēnesī patērē 200 kWh, vajadzēs maksāt par 23 centiem mēnesī vairāk. Jāņem vērā, ka šie elektrības cenā iekļautie nodokļi tiek aplikti ar PVN, un tad jau reāli būs jāpārskaita par 28 centiem vairāk.

Ivita Bidere, “Latvenergo” preses sekretāre atgādina “LA”, ka klientu gala rēķinu veido trīs komponentes – divas no tām ir regulētas (OIK un sadales pakalpojums), savukārt trešā, elektroenerģijas cena, ir tā, ko nosaka katrs tirgotājs. “AS “Latvenergo” kā viens no tirgotājiem elektroenerģijas cenu šajā komponentē balsta uz elektroenerģijas vairumtirdzniecības cenu līmeni tirgū (biržā). Tāpēc, atbilstoši elektroenerģijas cenas struktūrai izmaiņas dabas resursa nodokļa piemērošanā neietekmēs elektroenerģijas cenu klientiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Šovakar vēl nē.
    Rīt no rīta – tad jau redzēsim ?

  2. Kā tas var būt! Ja par upes izmantošanu uzliks nodokli, tad arī elektrība būs dārgāka. Pie viena arī tiem gaisa ģeneratoriem vajag nodokli, par gaisa izmantošanu, jo tie daudz vēja patērē. Un kur vēl saules baterijas! Elektrība vēl paliks 3x dārgāka.

    • rūpējas lai laupītājiem tumšās ielās ērtāk laupīt un jevrosojuza augšējam slānim netrūktu nabagu kas izķer visu, ko pat suns neēd ?

Draugiem Facebook Twitter Google+