Ekonomika
Pasaulē

Ūdens trūkums apdraud Krimas lauksaimniecību 5

Foto – AFP/LETA

Kijevai samazinot ūdens piegādes Krimai, Krievijas anektētajā pussalā varētu būtiski aptrūkties ūdens, informē ārvalstu ziņu aģentūras.

Pagājušajā mēnesī Krievija anektēja Ukrainas pussalu, izpelnoties plašu starptautiskās sabiedrības nosodījumu. Pēc aneksijas Kijeva ievērojami samazinājusi ūdens piegādes pussalai, kas tur varētu apdraudēt vīnogu, rīsu un labības ražu, ziņo gan rietumu, gan Krievijas mediji.

Līdz šim ūdens apgādi Krimā nodrošināja kanāls, kas bija izveidots no Dņepras upes. Parasti pavasara mēnešos ūdens straume šajā kanālā plūst ar 90 kubikmetru sekundē lielu ātrumu. Tiesa, šobrīd ūdens Krimas pussalu sasniedz vien ar septiņiem kubikmetriem sekundē lielu ātrumu, kas ir tehniski mazākais iespējamais straumes ātrums.

Ūdens trūkums Krimā var nodarīt postu aptuveni 120 tūkstošiem hektāru zemes, paziņojis Krievijas lauksaimniecības ministrs Nikolajs Fjodorovs. Interneta vietnei “gazeta.ru” viņš sūkstījās, ka ūdens trūkuma nodarītā postaža Krimas lauksaimniecībai var radīt piecu miljardu rubļu jeb vairāk nekā 100 miljonu eiro lielus zaudējumus. Laikraksts “The Moscow Times” norāda, ka tas izpostītu vairāk nekā trešo daļu Krimas lauksaimniecības sektora. Tikmēr Fjodorovs rēķina, ka ūdens piegāžu problēmas atrisināšana var prasīt pat vairākus gadus.

Amatpersonas Ukrainā skaidrojušas, ka Krimas pussalas valdība jau iepriekš bija uzkrājusi ievērojamu parādu par ūdens piegādēm. Tikmēr pussalas administrācija teic, ka gan jaunu ūdens aku rakšana Krimā, gan ūdens ievešana no Krievijas var būt ļoti dārga.

LA.lv