Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
25. aprīlis, 2014
Drukāt

Ūdens trūkums apdraud Krimas lauksaimniecību (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kijevai samazinot ūdens piegādes Krimai, Krievijas anektētajā pussalā varētu būtiski aptrūkties ūdens, informē ārvalstu ziņu aģentūras.

Pagājušajā mēnesī Krievija anektēja Ukrainas pussalu, izpelnoties plašu starptautiskās sabiedrības nosodījumu. Pēc aneksijas Kijeva ievērojami samazinājusi ūdens piegādes pussalai, kas tur varētu apdraudēt vīnogu, rīsu un labības ražu, ziņo gan rietumu, gan Krievijas mediji.

Līdz šim ūdens apgādi Krimā nodrošināja kanāls, kas bija izveidots no Dņepras upes. Parasti pavasara mēnešos ūdens straume šajā kanālā plūst ar 90 kubikmetru sekundē lielu ātrumu. Tiesa, šobrīd ūdens Krimas pussalu sasniedz vien ar septiņiem kubikmetriem sekundē lielu ātrumu, kas ir tehniski mazākais iespējamais straumes ātrums.

Ūdens trūkums Krimā var nodarīt postu aptuveni 120 tūkstošiem hektāru zemes, paziņojis Krievijas lauksaimniecības ministrs Nikolajs Fjodorovs. Interneta vietnei “gazeta.ru” viņš sūkstījās, ka ūdens trūkuma nodarītā postaža Krimas lauksaimniecībai var radīt piecu miljardu rubļu jeb vairāk nekā 100 miljonu eiro lielus zaudējumus. Laikraksts “The Moscow Times” norāda, ka tas izpostītu vairāk nekā trešo daļu Krimas lauksaimniecības sektora. Tikmēr Fjodorovs rēķina, ka ūdens piegāžu problēmas atrisināšana var prasīt pat vairākus gadus.

Amatpersonas Ukrainā skaidrojušas, ka Krimas pussalas valdība jau iepriekš bija uzkrājusi ievērojamu parādu par ūdens piegādēm. Tikmēr pussalas administrācija teic, ka gan jaunu ūdens aku rakšana Krimā, gan ūdens ievešana no Krievijas var būt ļoti dārga.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Bet viņi gribēja pievienoties Krievijai……..ar kaut ko vienmēr ir jārēķinās. Nevar tikai bļaustīties un staigāt ar karogiem, citreiz arī smadzenes jāieslēdz…….???????????

  2. un kas tad cietīs- ne jau putins vai janukovičs un ne jau zaļie cilvēciņi…

  3. Jauna akcija- dāvinām ar ūdeni pilnus spaiņus rossijai, kas nas spasā no voinas

  4. nevar atrisināt ne ūdens trūkumu, ne zemu gaisa temperatūru. varbūt var Katara ar savu mazo teritoriju un piķi par naftu, bet ne nedalāmā, kam ikdienišķu problēmu ir vairāk kā vidējam sunim blusu. var ievest dzeramo ūdeni, var pat priekš mutes nomazgāšanas reizi nedēļā, bet ne jau priekš lauksaimniecības

  5. Sen jau vajadzēja to izdarīt .

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+