×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
29. janvāris, 2018
Drukāt

Ūdens zudumus nedomā meklēt. Sāk cīņu pret valsts iedibināto kārtību (40)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Rīgā, Dzelzavas ielas 76/4, daudzstāvu nama iedzīvotāji uzsākuši cīņu pret valstī iedibināto kārtību, kas piespiež maksāt par ūdeni, kuru viņi nekad nav patērējuši un nepatērē.

Iedzīvotājiem uzspiesta netaisna kārtība

Nama iedzīvotāju izveidotās Mājas komitejas pārstāvis Arturs Krūskops pauž, ka norēķini par patērēto ūdeni turpmāk jābalsta tikai uz dzīvokļos uzstādītajiem skaitītājiem. Viņaprāt, nama ievadā un dzīvokļos uzstādīto skaitītāju rādījumu vienlaicīga nolasīšana nekad nebūs iespējama. Namu apsaimniekotājiem tā paver iespējas pierakstījumiem un krāpšanai, iznākumā iedzīvotājiem tiek uzspiesta netaisna maksājumu kārtība.

Pirmkārt, šie skaitītāji nav līdzvērtīgi, atšķiras to konstrukcija, izgatavotāji, nolasīšanas precizitāte, uzstādīšanas veids. Otrkārt, “Rīgas namu pārvaldnieks” vai citi apsaimniekotāji nespēj un nekad nespēs pārbaudīt, vai kāds iedzīvotājs tīšām vai netīšām ir sniedzis kļūdainas ziņas par ūdens patēriņu savā dzīvoklī.

“Ūdens piegādātājam noteiktā laikposmā jāpārņem no dzīvokļu īpašniekiem dzīvokļos uzstādītie ūdens skaitītāji, turpmāk pašam gādājot par to pareizu un drošu darbību. Līdzīgi kā pašlaik maksājam par elektrību un dabasgāzi, arī norēķinos par ūdeni jāizmanto izlīdzinātais tarifu plāns,” piebilst Mājas komitejas pārstāvis Edvīns Majors.

Pēc viņa teiktā, kamēr ūdens uzskaitē nebūs vienotas sistēmas un ūdens piegādātāja rokās, tikmēr nekādas labākas kārtības nebūs.

“Pašlaik Ministru kabineta noteikumos apstiprinātā kārtība ir ačgārna un netaisna. Tā ir izdevīga pašvaldības uzņēmumam “Rīgas ūdens”, bet nepavisam nav izdevīga iedzīvotājiem,” turpina Dzelzavas ielas 76/4 nama iedzīvotāju pārstāvis Arturs Krūskops, “pret to vairākkārt esam iebilduši Ekonomikas ministrijā, reizē iesniedzot priekšlikumus, kā labot šo kārtību. Bet tur mūs nedzird un priekšlikumus pēc būtības nemaz neskata.”

Lūdz palīgā Ministru prezidentu

Mājas komitejas vārdā nama iedzīvotāji vairākkārt lūguši palīdzību Ministru prezidentam Mārim Kučin­skim. Kā lasāms Valsts kancelejas sūtītajā atbildē iedzīvotājiem, jau 2016. gada 13. decembrī Ministru prezidents bija uzdevis ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam, tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam novērtēt, vai ir taisnīgi, ka par nama ievadā un dzīvokļos uzstādīto ūdens patēriņa skaitītāju starpību var likt apmaksāt pat vienam dzīvokļa īpašniekam.

Ka tā notiek, par to nesen rakstīju “LA”, pieminot Rīgas pašvaldības uzņēmumu “Rīgas namu pārvaldnieks”, kurš Paula Lejiņa ielas daudzstāvu nama dzīvokļa īpašniecei Leontīnei Eitviņai bija piesūtījis mēneša rēķinu par it kā patērēto ūdeni vairāk nekā 600 eiro apmērā. Viņas rēķinā bija iekļauta visu šī nama 160 dzīvokļu kopējā ūdens patēriņa starpība 388 kubikmetru apmērā. Diemžēl Rīgā šis nav vienīgais nams, kurā iedzīvotāji ik mēnesi spiesti maksāt par nepatērētu ūdeni.

Ministru prezidents tāpat bija uzdevis ministriem izdibināt, vai ir pieļaujams, ka namu apsaimniekotāji var gadiem ilgi nelikties ne zinis, kāpēc rodas šī milzīgā, kubikmetru simtos mērāmā starpība. Paula Lejiņa ielas daudzstāvu nama piemērs apliecina, ka “Rīgas namu pārvaldnieks” būtībā nedarīja neko, lai noskaidrotu ūdens patēriņa starpības cēloņus.

Pievienot komentāru

Komentāri (40)

 1. Kāpēc man jāmaksā par to, ko es neesmu lietojis? Elementārs jautājums

 2. tas ir netikai Riga ,bet ir citas pilsetas.Musu maju apsaimniekotajs liek maksat zudumus no patereta ud.daudzuma.Jo vairak tere m3 udens ta par to soda.loti netaisns aprekins.Nav uz dziv.skaitu,bet ir par patereto m3 skaitu.tas notiek gadiem ,nemekle ud.zuduma iemeslu.udens skaititajus maina ik pa 4 gadiem.katreiz samaina savadakus.maina neatkari cik m3 paterets.10 vai 100.

 3. Nav saprotams, kādēļ nama apsaimniekotājs pieprasa ik pēc četriem gadiem dzīvokļos mainīt ūdens skaitītājus, ja aprēķini tiek piestādīti pēc kaut kur esoša kopējā skaitītāja? Pastāv risks, ka tieši šis skaitītājs ir speciāli sagrozīts, kā tas bija Gulbenē, kur tika pierādīts, ka jauns skaitītajs ir pārveidots un notika tiesvedība. Neviens šo mistisko skaitītāju nav redzējis vismaz mūsu mājā.

 4. ūdens zudumus rada apsaimniekotājs – iedzīvotājus informē,ka kvītis ar rādījumiem savāks mēneša 2. datumā,bet patiesībā savāc ātrāk – rādītāji nolasīti,bet kvītis paliek kastītē, un starpība jau kā ūdens zudums tiek dalīta uz visiem iedzīvotājiem. Pēc tam savāc kvītis un mēs maksājam pēc kvītīm…

 5. Vieglāk zivis ķert duļķainā ūdenī Atbildēt

  Nama iedzīvotājiem 100% taisnība! Kas gan liedz “Rīgas ūdenim” uzstādīt visos dzīvokļos pat “D”klases ūdens skaitītājus ar attālinātu nolasīšanu?!!

 6. Visi skaitītāji tiek sagatavoti lietotājiem, gāzes arī.

 7. Tāpēc , ka mums nav patērētāju aizstāvju biedrības. PTA patreiz ir par biznesmeņiem, pārējie esam nulles

 8. Pareizi vienreiz jāsak cinīties pret necilvēcīgo sistēmu, kur daži birokrāti uzspiež savu viedokli visai tautai

 9. 😉

  Patiesībā – VISS ir elementāri “kā lāpsta”, arī konkrētajā gadījumā.
  Dēļ tam – “kauns NAV nezināt, bet gan – kauns IR nevēlēties zināt”, kā ir sacīts.

  =======

  Par “skaitītāju biznesu” šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī”.
  .
  PIRMAIS “skaitītāju biznesa” etaps = jebkādiem līdzekļiem piedabūt iedzīvotājus uzstādīt aukstā / karstā ūdens patēriņa, siltuma patēriņa u.c. skaitītājus, kas “vispārzināmajā praksē” izpaužas kā tiešs vai netiešs “spiediens” uz tiem, kuri nevēlas uzstādīt skaitītājus savos atsevišķajos dzīvokļu īpašumos – ieskaitot “pakalpojumu sniedzēju” pieņemtus juridiski nepamatotus lēmumus un “izdotus rīkojumus” par OBLIGĀTU skaitītāju uzstādīšanu, nepamatoti “izkalkulētu” vairākkārtīgi palielinātu “patēriņa normu” voluntāru noteikšanu, ja nav izpildītas nepamatotās prasības uzstādīt skaitītājus, dažādas “sabiedrisko aktivitāšu” manipulācijas, administratīvā un juridiskā šantāža u.t.t., un taml.
  .
  OTRAIS “skaitītāju biznesa” etaps = dažādas “ienesīgas” (gan “pakalpojumu sniedzējiem”, gan arī skaitītāju tirdzniecības / uzstādīšanas / modernizācijas / sertifikācijas / verifikācijas kantoriem, kuri nereti izrādās “cieši saistīti” ar “pakalpojumu sniedzējiem”) aktivitātes, izmantojot tehniski finansiālas manipulācijas uz pirmajā etapā panāktās “OBLIGĀTĀTĀS skaitītāju uzstādīšanas” bāzes. Vienlaikus arī – turpinot lētticīgo ļautiņu, kuri pakļāvās “spiedienam” par skaitītāju OBLIGĀTU uzstādīšanu, neierobežotu psiholoģisku čakarēšanu un elementāru aplaupīšanu, t.sk. ar komunālo pakalpojumu rēķinos iekļautiem “pārtēriņa papildaprēķiniem”, “skaitītāju rādījumu korekcijām” un tamlīdzīgiem “finanšu instrumentiem”.
  .
  Savukārt – saistībā ar iepriekš minēto, “skaitītāju biznesa” apzināti PRETLIKUMĪGAJĀ shēmojumā / “vispārzināmajā praksē” absolūti netiek ņemts vērā un pat demonstratīvi konsekventi tiek ignorēts tāds “sīkums”, ka – šajā “tiesiskajā valstī” spēkā esošajā likumdošanā VISPĀR NAV definēta kā obligāts pienākums un, līdz ar to, no šāda aspekta nekādā veidā NETIEK reglamentēta tā saucamo “hidroietilpīgo” komunālo pakalpojumu patēriņa uzskaites mērinstrumentu (skaitītāju) uzstādīšana atsevišķajos privātīpašumos (dzīvokļos).
  .
  Diemžēl – nākas secināt (kārtējo reizi!?!), ka šajā pašreizējā MUĻĶU semē “eurolatvānijā” apzināti PRETLIKUMĪGAIS “skaitītāju bizness” vēl joprojām rullē, kā pa cūku taukiem! ;)))

  Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  Un, arī: “Gudri ļaudis mācās galvenokārt no citu kļūdām, ne pārāk gudrie – galvenokārt no savējām, bet pilnīgi bezcerīgi muļķi nemācās VISPĀR.”

  Jo, neapšaubāmi: “Skola maksā naudu, kā zināms. Bet – tiem, kas nejēdz vai pat nevēlas mācīties, tas maksā nesalīdzināmi dārgāk, jo šiem skolas naudu nākas maksāt visu mūžu un arvien lielāku.”
  .
  (skat. turp.)

  • (turp. Nr.1.)

   &

   Tomēr, JA runājam patiešām nopietni un juridiski / pēc būtības pienācīgi argumentēti, tad – iespējami visoptimālākā “tekoši aktuālās” problēmas risinājuma izvēle IR elementāra “kā lāpsta”: tā vietā, lai pa dārgo pirktu un regulāri pa dārgo “sertificētu”, “verificētu”, “optimizētu”, “modernizētu” un taml. “apsaimniekotu” n-tos ūdens skaitītājus KATRAM atsevišķam dzīvoklim – nesalīdzināmi lietderīgāk būtu izdarīt TIKAI 2 (divas) lietas:
   .
   1. Pilnīgi LIKUMĪGI (!!!) izmantot iespēju kategoriski un neatgriezeniski attiekties no turpmākas “trulo cērpamaunu” līdzdalības šajā klaji PRETLIKUMĪGAJĀ “skaitītāju pisnesa” daudzmiljonu AFĒRĀ – kaut vai tā vienkāršā iemesla dēļ (arī, t.sk.), ka tas ir izrādījies nu jau pat vairākkārt (!!!) dārgāks “prieks” katram atsevišķajam līdzšinējam “cērpamaunam”, nekā salīdzinoši vairākkārt mazāki tēriņi par PAŠkontrolēti TAISNĪGI (!!!) un, kas ir ne mazāk būtiski – arī konsekventi LIKUMĪGI sadalīta kopējā patēriņa attiecīgo proporcionālo daļu.
   .
   2. Vienlaikus jeb paralēli iepriekš minētajam – iztērēt pat nesalīdzināmi mazāku naudiņu (t.i. “konfrontējot” ar līdzšinējiem un, neapšaubāmi, arī turpmāk prognozējamajiem “ģeometriskā progresijā” pieaugošajiem nesamērīgi “astronomiskajiem” maksājumiem par “skaitītāju pisnesa servisu”), lai dzīvokļu īpašnieki, pamatojoties uz konsekventi LIKUMĪGU (!!!) “kopības” lēmumu, kopīgi iegādātos TIKAI VIENU maģistrālo kontrolskaitītāju uz visu dzīvojamo māju: uzstādīšanai uz maģistrālā ūdensvada, līdzās (jeb “šaipus”) ūdens piegādes kantora uzstādītajam / noplombētajam un šim kantorim piederošajam skaitītājam. Tur, kur šādi papildus kontrolskaitītāji jau ir uzstādīti, skaitītāju rādījumu starpība mēdz būt vismaz 30-50% un pat līdz 80% – “par labu” ūdens piegādes “biznesmeņu” nekad nepiepildāmajiem bezizmēra maciņiem, dabiski.
   .
   Vēl jo vairāk tas būtu lietderīgu tāpēc, ka (vēlreiz uzsverot būtiskāko) – šajā “tiesiskajā valstī” spēkā esošā likumdošana ne tikai nereglamentē, bet VISPĀR NEPAREDZ kā principiālu un “visaptverošu” Likumīgu pienākumu ūdens skaitītāju uzstādīšanu atsevišķos dzīvokļos, kur nu vēl – kā dzīvokļu īpašnieku “obligātu pienākumu”, kā to apzināti pretlikumīgi un praktiski neierobežoti mēdz jebkuros “līmeņos” masīvi lobēt un no savas Likumīgās Tiesības pienācīgi nezinošiem / aizsargāt nespējīgiem “klientiem” atļaujas voluntāri kategoriski pieprasīt pašvaldību / valsts / privātstruktūru “komunālbiznesa” kantori.

   ===========

   Ir sacīts: “DOMĀ līdzi!!!…”

   Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” 😉

   Savukārt, kā zināms: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”
   .
   Dēļ tam, gluži loģiski un elementāri pašsaprotami – JA Tu ne tikai vēlies, bet arī patiešām pamatoti vari uzskatīt sevi par sakarīgi smadzeņot spējīgs Normālu Cilvēku, tad – pierādi sev un citiem, ka Tu pienācīgi pilnvērtīgi ZINI, iespējami lietderīgi IZMANTO un max. efektīvi AIZSARGĀ savas (un, reālo iespēju robežās, arī savu tuvinieku, draugu, paziņu u.c. līdzcilvēku) LIKUMĪGĀS TIESĪBAS!

  • (turp. Nr.2.)

   &

   P.S. Iespējamajiem juridiskā, dokumentālā u.c. saistītā atbalsta interesentiem – lietišķai saziņai:
   .
   profils@inbox. lv

   ————–

   Ir sacīts: “Katrs ir PATS savas laimes (un, diemžēl, dažkārt arī NE)laimes kalējs.” 😉

   Un, arī: “Kurš cīnās, tas, iespējams, var arī zaudēt, bet – kurš necīnās, tas JAU IR zaudējis!”

 10. KAPE MANS KOMENTARS NOBLOKETS? KAS NOTIEK LATVIJAA?

 11. Miljie Latvijas iedzivotaaji. Skumji. Te vietaa sakaamvaards-“Kameer ir aitas, buus kas taas ceerp”. Kaapeec Latvijas TV nestaasta, kaa iedziivotaaji risina so jautaajumu aarvalstiis.NAV IZDEVIGI CIRPEJIEM. IRIJA ARII IEVIESA MAKSU PAR UDENI. MAKSAAJAAM. PEEC VISU IEDZIIVOTAAJU STREIKIEM,KUR PIEDALIJOS ARI ES- VALSTS ATDEVA MANUS 320 EUR. TE NAV RUNA PAR RIGU VAI DUBLINU. RUNA IR PAR TO,KA AR NODOKLIEM APLIKTAA NAUDA ,SEDZ ARI DABAS BAGAATIBAS. AH.

 12. Rīgā ir ieviesta kārtība kādā RŪ vienkārši ir pacēlis ūdens tarifu. Starpība starp rādījumu nolasījumiem ir bijusi un būs, jo tie netiek nolasīti vienlaicīgi. Tas tā ir pēc definīcijas. Iedzīvotāji pie savu skaitītāju nolasījumu summas vienkārši netiek, un tas ļauj RŪ izdarīt pierakstījumus. Iedzīvotāji samaksā par neesošu ūdens patēriņu rādījumu starpību dēļ un arī par patiesajiem RŪ ūdens zudumiem tieši RŪ nesaimnieciskuma dēļ. Un tas jau ir rekets, šie zaudējumi bija jāmaksā RŪ pašam par savu nesaimnieciskumu.

 13. Komentārus publicēja, bet rakstu no redzamības noņēma.

 14. Kādēl nelaiž cauri, cenzē?
  Man liekas, ka EKonomikas ministrijas Mājokļu departaments no sākta gala darbojas pret iedzīvotāju – pareizas mājokļu politikas nodrošināšanu, bet ministsr Arvils ASšerādens guļmiegā un neuzrauga, gaida, kad viņus šie viņa uzraugāmie departamenti sagraus ministra un tā partijas VIENOTĪBA reitingu. Viņš, ministrs nesaprot, ka reitingus partijai taisa tieši NOMENKLATŪRA ar savu darbību, kas ir graujoša.

  Piemēram, kā var būt – Mārtiņš ASuders bija autors likumam “Dzīvojamo telpu īres likums” 2014.gadā. Latvijas Avīzes ietekmē šo likumu Saeima atsvieda atpakaļ kā brāķi. Un Mārtiņš Auders īsā laika kļuva par departamenta direktoru. Tā ir NOMENKLATŪRAS darba “kvalitāte” , par ko maksā prēmijas?!

  Un tagad Mārtiņš Auders sagatavojis tāduašuu likumu, kas vēļ ļaunāks un viltīgāks, kā iepriekšējais un Ašerādens to jau parakstīja un nosūtīja valdībai virzīšanai uz Saemu.

  Bet, “zivs pūst no galvas” – Māris Kučinskis uzdot ministriem RASNAČAM, AŠERĀDENAM, GERHARDAM un ministri spļauj virsūMinistru prezidentam un nepilda rīkojumu.
  Ministru prezidents laikam arī grib, lai šo ministru partijas -NA. un Vienotība, parādītu “spožā” gaismā, kuri neko nedara cilvēku, vēlētāju labā. Es, MĀRIS KUČINSKIS – tas labais, šie sliktie, bet patiesībā NOMENKLATŪRA grauj partiju popularitāti.

  MINISTRI, mostaties no miega, JŪSU partijas deg “zilās liesmās, sarkanajās GLĀZĒS.

 15. LA nepublicē negatīvus komentārus par Mārtiņu Auderu un EM kopumā.

 16. Padzīt Mārtiņu Auderu Atbildēt

  Vai tad Mārtiņš Auders nav kaitnieks vai beatbildīgs subjekts,ministrijā neko nedara , kuru sen jau jāpadzen no darba, nevis bija jāpaaugstina amatā, kā te raksta?

 17. Man liekas, ka EKonomikas ministrijas Mājokļu departaments no sākta gala darbojas pret iedzīvotāju – pareizas mājokļu politikas nodrošināšanu, bet ministsr Arvils ASšerādens guļmiegā un neuzrauga, gaida, kad viņus šie viņa uzraugāmie departamenti sagraus ministra un tā partijas VIENOTĪBA reitingu. Viņš, ministrs nesaprot, ka reitingus partijai taisa tieši NOMENKLATŪRA ar savu darbību, kas ir graujoša.

  Piemēram, kā var būt – Mārtiņš ASuders bija autors likumam “Dzīvojamo telpu īres likums” 2014.gadā. Latvijas Avīzes ietekmē šo likumu Saeima atsvieda atpakaļ kā brāķi. Un Mārtiņš Auders īsā laika kļuva par departamenta direktoru. Tā ir NOMENKLATŪRAS darba “kvalitāte” , par ko maksā prēmijas?!

  Un tagad Mārtiņš Auders sagatavojis tāduašuu likumu, kas vēļ ļaunāks un viltīgāks, kā iepriekšējais un Ašerādens to jau parakstīja un nosūtīja valdībai virzīšanai uz Saemu.

  Bet, “zivs pūst no galvas” – Māris Kučinskis uzdot ministriem RASNAČAM, AŠERĀDENAM, GERHARDAM un ministri spļauj virsūMinistru prezidentam un nepilda rīkojumu.
  Ministru prezidents laikam arī grib, lai šo ministru partijas -NA. un Vienotība, parādītu “spožā” gaismā, kuri neko nedara cilvēku, vēlētāju labā. Es, MĀRIS KUČINSKIS – tas labais, šie sliktie, bet patiesībā NOMENKLATŪRA grauj partiju popularitāti.

  MINISTRI, mostaties no miega, JŪSU partijas deg “zilās liesmās, sarkanajās GLĀZĒS.

 18. Ministru kabineta noteikumi Nr.1013

  Rīgā 2008.gada 9.decembrī (prot. Nr.89 12.§)
  Kārtība, kādā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu.

  19.1 Šo noteikumu 19.punktā minēto ūdens patēriņa starpības sadales kārtību nepiemēro, bet ūdens patēriņa starpību sadala atbilstoši atsevišķo īpašumu skaitam starp šādiem dzīvokļu īpašniekiem (ja tādi ir dzīvojamā mājā):

  19.1 1. kuri nav iesnieguši informāciju par ūdens skaitītāja rādījumu vismaz trīs mēnešus pēc kārtas;

  19.1 2. kuru atsevišķajos īpašumos ūdens patēriņa skaitītāji nav uzstādīti;

  19.1 3. kuri atkārtoti nav ļāvuši pārvaldniekam veikt savā dzīvokļa īpašumā esošo ūdens patēriņa skaitītāju pārbaudi, ja pārvaldnieks par šādas pārbaudes veikšanu rakstiski paziņojis vismaz nedēļu iepriekš, nosūtot paziņojumu uz dzīvokļa īpašumu, kurā plānota skaitītāju pārbaude;

  19.1 4. kuru dzīvokļa īpašumā esošo ūdens patēriņa skaitītāju pārbaudē konstatēts, ka ūdens patēriņa skaitītāji ir bojāti, tie nav noplombēti, to plombējums ir bojāts vai tie nav verificēti triju mēnešu laikā pēc verificēšanas termiņa beigām.

  Tātad————ja es esmu izpildījis visas šīs prasības—— MAN ŪDENS PATĒRIŅA STARPĪBA NAV JĀMAKSĀ, kaut gan “Rīgas namu pārvaldnieks” to visu laiku piestāda!!! Es to starpību no kopējā rēķina atskaitu un nemaksāju!! Summa jau ir salasījusies, redzēs ka tas beigsies!!

 19. Tas ir cilvēktiesību pārkāpums!Ministru kabinetam par to būtu jāatbild Eiropas tiesā!Es neesmu zaglis!!!Kur ir mūsu Tiesībsargs?

 20. Kur aitas,tur cirpēji.Ja būtu māju apsaimniekojuši paši,tad tādu problēmu nebūtu.Mums nav jāmaksā par kaut kādu starpību,mums vispār nav kopējā skaitītāja un ja arī būtu,tad neviens nekādu starpību nemaksātu.Pēc analoģijas,ja kādā dzīvoklī zog elektrību,tad pārējiem par to nav jāmaksā.Nemaksājiet to starpību,lai tie apsaimniekotāji sūdz visus iedzīvotājus tiesā,ja tā rīkotos visi,tad sen jau šīs lietas būtu sakārtotas.

 21. Precizi noformuleta situācija. Tā tas ir visā Latvijā. Tūkstosiem cilvēku pat nenojaus, kāda summa var draudēt jebkuram pie piemēram laicīgi nepārregistrêta, bet kvalitatīva ūdens skaitītāja!

 22. Visa vaina pašos iedzīvotājos nav ko bļaut un plosīt noteikumus. Rādījumus pats var nolasīt un paziņot mēneša pēdējā dienā, arī tad zudumi būs 0,05. Reizi trijos mēnešos skaitītājus nolasa kontaktpersona un viss būs okey.

 23. Pietiek jau,ka cilvēki sūdzās par jaunajiem elektrības skaititājiem,pēc kuru uzstādīšanas pieaugši rēķini!Arī par juristu pakalpojumiem liek maksāt visiem dzīvokļiem,kaut tādus pakalpojumus neesam lūguši!Tas notiek gadiem un summas pieaug!Pat,ja tie būtu par tiesāšanos ar rēķinu nemaksātājiem,tad kāpēc visas mājas iedzīvotājiem jācieš,ja kāds rīkojies ļaunprātīgi!Es savus rēķinus maksāju un,lai nemaksātāji sedz juristu pakalpojumu tēriņus!Kāpēc jamaksā par ūdens cirkulāciju stāvvados, pat ja nav dvieļu žāvētāju?Sanāk,ka no iedzīvotājiem iekasē dubultā,jo par ūdens karsēšanu mēs maksajam un skaidrojumi par stāvvadu izolāciju,neiztur kritiku!

 24. Man ierosinājums vnk,atgriezties pie vidējā patēriņa uz cilvēku un tad penši varēs maksāt un nevarēs to mazo strūklaku laist.CIK VAR CĪNĪTIES AR VĒJDZIRNAVĀM,IZVELK VIDĒJO UN VISA Rīga maksā uz cilvēku galviņām,kā tas bija agrāk!!!!!

 25. 86 centi par kubikmetru? Ar PVN apm. 1 eiro? Bet manā Pierīgas mazpilsētā 1 m3 ūdens maksā 2.30 eiro. Tiesa gan, ūdens ir labs pēc jaunās atdzelžošanas stacijas uzbūvēšanas.

 26. Kas tie par nana gudriem skaitītājiem, ja uz mazas ūdens strūkliņas nemaz negriežas?

 27. Namu pārvaldnieks liek iedzīvotājiem katru mēnesi nolasīt ūdens skaitītāja rādījumus no mēneša 25 – 28 datumam, bet AS Rīgas Siltums automātiskā skaitītāju rādījumu nolasīšana notiek katru mēnesi 1.datumā!!! te lūk arī lielā starpība+ iedzīvotāju skaitītāju rādījumu nolasīšana 25,26,27,28 datumā!!!

  • nerunā muļķības ,kur tā iŗ ,brauksim skatīties?

   • Atvainojos… Ja es nododu ūdens rādītāju 25. datumā, bet citi dzīvokļu īpašnieki 27. datumā… aprēķinu tāpat veic pēdējā norādītā datuma ietvaros, bet kur pazūd apmēram 100 kubi ūdens??? Zvanīju RNP… viņi nemākot atbildēt.

 28. Dalītas izjūtas. Tomēr, šis jautājums ir sakārtojams – visiem dzīvokļu īpašniekiem vienojoties, kolektīvi ar sava apsaimniekotāja starpniecību visiem vienlaikus uzliekot vienādus skaitītājus, kurus var nolasīt attālināti. Tiks atrisinātas divas problēmas 1) visiem uzskaitīs ūdeni vienādi; 2) attālināti nolasot skaitītāja rādījumus tie tiks nolasīti vienlaikus, nebūs nobīde laikā, kā arī nebūs iespēja “aizmirst” vai apzināti nenorādīt patieso stāvokli.

  • Mērīšana ir vesela zinātne. Te jau tika pieminēts ka mērīšanā ir savas klūdas kuras var mazināt, bet ne izskaust pilnībā. Arī automatizēta nolasīšana to var tikai mazināt, bet ne izskaust pilnībā, jo mērīšanas izmaksām jābūt samērojām ar pašu pakalpojumu.
   Ko darīt ?
   Tēlaini sakot ar “tabletēm” šo “slimību”nevar izārstēt, bet “skalpelis” nozīmē ka jāatmet ilūzijas ka kāds apsaimniekotājs vēl jo vairāk RNP ir ieinteresēts šo problēmu risināt.
   Namā galvenais ir īpašnieks(i), tāpēc par tādu jākļūst arī praksē un jāsaimnieko pašiem !
   Pamēginiet un Jūs būsiet patiesi izbrīnīti par to cik daudz problēmu atkritīs . Ja neticiet parunājiet ar tiem kas jau to ir izdarījuši !

   • Lai LA veicas kontrolēt komentārus.
    Man liekas, ka EKonomikas ministrijas Mājokļu departaments no sākta gala darbojas pret iedzīvotāju – pareizas mājokļu politikas nodrošināšanu, bet ministsr Arvils ASšerādens guļmiegā un neuzrauga, gaida, kad viņus šie viņa uzraugāmie departamenti sagraus ministra un tā partijas VIENOTĪBA reitingu. Viņš, ministrs nesaprot, ka reitingus partijai taisa tieši NOMENKLATŪRA ar savu darbību, kas ir graujoša.

    Piemēram, kā var būt – Mārtiņš ASuders bija autors likumam “Dzīvojamo telpu īres likums” 2014.gadā. Latvijas Avīzes ietekmē šo likumu Saeima atsvieda atpakaļ kā brāķi. Un Mārtiņš Auders īsā laika kļuva par departamenta direktoru. Tā ir NOMENKLATŪRAS darba “kvalitāte” , par ko maksā prēmijas?!

    Un tagad Mārtiņš Auders sagatavojis tāduašuu likumu, kas vēļ ļaunāks un viltīgāks, kā iepriekšējais un Ašerādens to jau parakstīja un nosūtīja valdībai virzīšanai uz Saemu.

    Bet, “zivs pūst no galvas” – Māris Kučinskis uzdot ministriem RASNAČAM, AŠERĀDENAM, GERHARDAM un ministri spļauj virsūMinistru prezidentam un nepilda rīkojumu.
    Ministru prezidents laikam arī grib, lai šo ministru partijas -NA. un Vienotība, parādītu “spožā” gaismā, kuri neko nedara cilvēku, vēlētāju labā. Es, MĀRIS KUČINSKIS – tas labais, šie sliktie, bet patiesībā NOMENKLATŪRA grauj partiju popularitāti.

    MINISTRI, mostaties no miega, JŪSU partijas deg “zilās liesmās, sarkanajās GLĀZĒS.

  • Uzlika jauku skaitītāju un 3 nedelu laika tas uzradija 600 kub. m.paterinu! !! Ko darit?

  • neesiet naivi,uzlika mūsu mājās attālināti nolasāmos un atkal starpība un + vēl jāmaksā par nolasīšanu

Draugiem Facebook Twitter Google+