×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
6. augusts, 2015
Drukāt

“Ūdensgabali” aicinās ienirt cilvēka psihes dzīlēs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 13. līdz 16. augustam uz peldošās skatuves “Noass” notiks 15. Starptautiskais laikmetīgās un video mākslas festivāls “Ūdensgabali”, vēsta rīkotāji.

Šogad “Ūdensgabalu” svētkus ievadīs interaktīva mākslas darbu “Ūdeņi stāsta – Daugava” atklāšana. Skatītājiem būs iespēja sekot līdzi šo mākslas darbu koncepcijas attīstībai, izteiksmes formas un tehnisko risinājumu meklējumiem.

Katra festivāla diena ir veltīta konkrētiem vērtību un koordinātu meklējumiem.

Atskatoties festivāla pagātnē un pirmsākumos, peldošās galerijas tilpnēs būs skatāma izstāde “Mans video ir neredzams. Juris Boiko”. Festivāla pirmajā dienā priecēs arī Roberta Gobziņa, grupas “Resnie Putni” un videomākslinieces Lindas Konones veidota performance, kā arī festivāla īpašā viesa – Ievas Akurāteres – uzstāšanās. Vakara noslēgumā diskotēka uz lentēm – “Kosmoss” labākajās NSRD tradīcijās.

Festivāla otrās dienas īpašo viesu – franču kuratores Marī Kantosas un mākslinieces Laura Gozlanas – performance “Spoku kuģi un ūdens sapņi”, aicinot ienirt dziļāk nezināmajos cilvēka psihes ūdeņos un prāta manipulācijās. Savukārt vakara turpinājumā uzstāsies ASV mākslinieks un komponists Džekins Pousons un lietuviešu izcelsmes saksofonists Arvīds Kazlausks ar audiovizuālu performanci, kurā iekļautā mūzika rodas, improvizējot ar baritonsaksofona, elektronikas un elektriskās ģitāras skaņu iespējām, ko papildina projekcija ar skaņu vibrāciju vizualizācijām, bet vakaru noslēgs DJ Mārtiņš Ratniks.

Festivāla trešā diena, Rīgas svētku ietvaros pārceļoties uz Kronvalda parku, pie Rīgas brīvostas pārvaldes, piedāvās labāko no Japānas Mediju mākslas festivāla programmas, bet “Ūdensgabalu” noslēdzošajā dienā – bērnu programma un animācijas darbnīca sadarbībā ar studiju “Multenkulten”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+