Latvijā
Sabiedrība

Ūdenslīdējs Timofejevs sāks tiesvedību 16

Jurijs Timofejevs uzskata, ka viņa atvaļināšana notikusi ne tikai nekorekti, bet arī prettiesiski. Foto no “LA” arhīva

Liepājas Tiesu nama administratīvā rajona tiesa pieņēmusi iztiesāšanai pēc insulta atvaļinātā Latvijas armijas Ūdenslīdēju skolas komandiera komandleitnanta Jurija Timofejeva trīs prasības.

Aizsardzības ministrijai prasīts, lai tā izdod jaunu administratīvu aktu, kas noteiktu, ka Timofejeva 2015. gada 10. februārī notikušā nelaimes gadījuma cēloņi un tā rezultātā iegūtie veselības traucējumi ir saistīti ar tiešo dienesta pienākumu pildīšanu. Tāda pati prasība ir arī pret Nacionālo bruņoto spēku mācību vadības pavēlniecību. Trešā prasība ir pret Nacionālo bruņoto spēku Centrālās medicīniskās ekspertīzes komisiju, lai tā atceltu savu lēmumu, ka virsnieka iegūtie veselības traucējumi nav saistāmi ar dienestu, un pieņemtu lēmumu, ka ir saistāmi.

Iespējams, ka visas trīs prasības varētu tikt apvienotas vienā lietā un tiesvedība varētu sākties vistuvākajā laikā. Veselības inspekcija vēl nav pieņēmusi lēmumu, vai un kādu grupu piešķirt Timofejevam. Pretendēt viņš var uz II vai III invaliditātes grupu, jo atvaļinātajam virsniekam veselība nav tik slikta, lai viņam piešķirtu I grupu.

“LA” 14. janvāra numurā rakstījām par komandleitnantu J. Timofejevu, kuru pēc dienesta nodarbību laikā piedzīvotā insulta atvaļināja no bruņotajiem spēkiem. Virsnieks uzskata, ka atvaļināšana notikusi ne tikai nekorekti, bet arī prettiesiski. Iegūtie veselības traucējumi netika saistīti ar dienesta pienākumu pildīšanu. Tas liedz pretendēt ne tikai uz pabalstu trīs mēnešu algas apmērā un medicīnas pakalpojumu kompensāciju, bet arī uz karavīru invaliditātes pabalstu, ja invaliditāte tiks piešķirta (par I grupu – 71 145, par II – 35 573, III – 14 229 eiro apmērā).

Saistītie raksti
LA.lv