×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. aprīlis, 2013
Drukāt

Ūdenslīmenis Daugavā pie Jēkabpils turpina kāpt

Foto-LETAFoto-LETA
Daugavā pie Jēkabpils ūdens līmenis turpina nedaudz paaugstināties, savukārt tas strauji samazinājies pie Zeļķiem – par 95 centimetriem (cm), bet pie Pļaviņām par 3,75 metriem – liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra aktuālā informācija. Pie Daugavpils kopš vakardienas pārsniegts bīstami augsts ūdens līmenis.

Daugavā posmā Veļiža – Jēkabpils turpinās ūdens līmeņa paaugstināšanās ar intensitāti 6 – 46 cm. Ūdens līmeņa paaugstināšanās turpinās arī Daugavas pietekās Baltkrievijas teritorijā par 5 – 26 cm, kā arī Dubnā, Laucesā un Rēzeknē par 2 – 12 cm, Ogrē posmā Lielpeči – Ogre par 7 – 12 cm, bet Aiviekstē par 25 – 31 cm.
Saglabājoties bīstami augstam ūdens līmenim, Daugavā pie Verhņedvinskas un Polockas, kā arī Disnā pie Šarkovščinas turpinās dzīvojamo teritoriju applūšana. Arī Lielupes baseinā, vairāku mazo Latgales un Vidzemes upju baseinos, kā arī Daugavā posmā Krāslava – Zeļķi, joprojām saglabājoties augstiem ūdens līmeņiem, applūdušas palienes un zemākās vietas.
Attiecībā uz ledus situāciju, tad Daugavā pie Veļižas upe brīva, bet posmā no Suražas līdz Vitebskai vēl vērojama reta ledus iešana. Savukārt posmā no Ullas līdz Jersikai upe brīva, vien reta ledus iešana novērojama pie Jēkabpils un Pļaviņām. Pie Zeļķiem un Pļaviņām upes krastos ledus krautņi.
Daugavas pietekas gan Baltkrievijas, gan Latvijas teritorijā brīvas no ledus. Tāpat brīva Lielupe pie Jelgavas un Venta pie Kuldīgas. Gaujā pie Valmieras vērojama reta ledus iešana, bet pie Siguldas upe ir brīva.
Lielajā Juglā pie Zaķiem vērojama neliela ūdens līmeņa pazemināšanās par 14 cm, bet Ošā un Pededzē par 12 – 16 cm.
Joprojām ūdens līmeņi turpina paaugstināties arī Gaujā: diennaktī par 19 – 27 cm, neliela paaugstināšanās vērojama arī Amatā un Vaidavā. Salacā un tās baseina upēs Sedā un Rūjā vērojamas ūdens līmeņa svārstības.
Lielupē turpinās ūdens līmeņa pazemināšanās ar intensitāti 10 – 22 cm, bet Lielupes pietekās par 10 – 23 cm. Tāpat ūdens līmenis pazeminās Ventā par 17 – 27 cm, kā arī pārējās Kurzemes upēs.
Ūdens temperatūra šorīt Latgales un Vidzemes upēs bija 2-4, Zemgales upēs 5-8, Kurzemes upēs 7-8 grādu robežās.
Tuvākajās dienās turpināsies reta ledus iešana un ūdens līmeņa paaugstināšanās Daugavā. Ūdens līmeņa paaugstināšanās turpināsies arī Gaujā, bet Salacā iespējamas ūdens līmeņa svārstības. Lielākajā daļā Kurzemes un Zemgales upju turpināsies pakāpeniska ūdens līmeņa pazemināšanās, atsevišķos upju posmos iespējamas ūdens līmeņa svārstības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+