×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. maijs, 2015
Drukāt

UEFA aicina atcelt FIFA kongresu un prezidenta vēlēšanas

foto: AFP/LETAfoto: AFP/LETA

Pēc nesenajiem notikumiem, kurā tika aizturētas augsta līmeņa Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) amatpersonas un norisinājās kratīšana organizācijas galvenajā mītnē, Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) valde aicinājusi atcelt gaidāmo FIFA kongresu un prezidenta vēlēšanas.
Kā zināms, FIFA amatpersonu aresti veikti saistībā ar kukuļdošanu cīņā par 2010.gada Pasaules kausa finālturnīra organizēšanas tiesībām, kur atklāta korupcija. Izmeklēšana turpinās, un netiek izslēgts, ka nelikumīgās darbībās iesaistītas arī Krievija un Katara, kas Pasaules kausu rīkos attiecīgi 2018. un 2022.gadā. Uz šiem abiem turnīriem aizdomu ēna krīt jau ilgu laiku.
Tikmēr UEFA vadība trešdienas vakarā nāca klajā ar paziņojumu pārcelt FIFA prezidenta vēlēšanas, kā arī atcelt šonedēļ Cīrihē gaidāmo šīs organizācijas kongresu.
“Trešdienas notikumi FIFA organizācijai ir katastrofa, un tie bojā futbola tēlu,” teikts UEFA paziņojumā. “Esam dziļi šokēti un apbēdināti par notiekošo.”
“Šie notikumu vēl vienu reizi apliecina, ka korupcija ir iesakņojusies FIFA kultūrā. Šai organizācijai ir nepieciešams restarts un reformas. Šonedēļ gaidāmais FIFA kongress draud pārvērsties farsā, tāpēc Eiropas federācijām ir kārtīgi jāapsver, vai tām uz šo pasākumu doties. FIFA organizācijā pastāvošā sistēma, ja tā netiks apturēta, nogalinās futbolu,” teikts vēstījumā.
UEFA ceturtdien rīkos vēl vienu tikšanos, lai lemtu par turpmāko rīcību un soļiem, kas nepieciešami futbola aizsargāšanā.
“UEFA valde ir pārliecināta, ka FIFA vadībā nepieciešamas pārmaiņas, un tic, ka kongress būtu jāatceļ, bet prezidenta vēlēšanas jāatliek, taču tam būtu jānotiek nākamo sešu mēnešu laikā,” rakstīts paziņojumā.
Tiek vēstīts, ka aizturēti Kostarikas Futbola federācijas (FCF) prezidents Eduardi Lī Sančess, Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonas futbola asociācijas (CONCACAF) vadītājs un FIFA viceprezidents Džefrijs Vebs, vēl viens FIFA viceprezidents Euhenio Figeredo no Urugvajas, kurš agrāk pildījis Dienvidamerikas Futbola asociācijas prezidenta pienākumus.
Tāpat arestēti Nikaragvas Futbola federācijas prezidents Hulio Roča Lopess, Kostass Takass no Kaimanu salām, kurš ir Veba palīgs, Venecuēlas Futbola federācijas prezidents Rafaels Eskivels, kā arī bijušais Brazīlijas Futbola konfederācijas prezidents un bijušais FIFA Izpildkomitejas biedrs Žuzē Marija Marins.
Kā zināms, FIFA amatpersonas bija ieradušās Cīrihē, jo tur ceturtdien plānots sākties prestižās organizācijas kongresam, kurā gaidāmas arī prezidenta vēlēšanas. Pēc tam, kad vairāki kandidāti nolēma atsaukt savu pieteikumu, asociācijas prezidenta vēlēšanās piedalīsies tikai ilggadējais tās vadītājs Zeps Blaters un FIFA viceprezidents Jordānijas princis Ali bin al Huseins.
Blaters prezidenta vēlēšanās kandidēs jau savam piektajam termiņam, kas futbola sabiedrībā izraisījis asu reakciju, jo iepriekš viņš bija izteicies, ka uz augsto amatu vairs nekandidēs.
Aprīļa sākumā Blaters atklāja, ka vēlētos jaunus pasākumus, lai mazinātu Eiropas ietekmi futbolā. Tāpat viņš bija izteicies, ka Āfrikas un Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību valstu zonas komandām vajadzētu piešķirt vairāk vietu Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+