AFP/LETA

UEFA Čempionu līgas astotdaļfināli sākas ar diviem neizšķirtiem 0

Pirmajās divās UEFA Čempionu līgas futbolā astotdaļfināla spēlēs otrdien fiksēti neizšķirti.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

Potenciāli intriģējošākajā no šiem dueļiem Francijas čempione Parīzes “Saint-Germain” (PSG) savā laukumā cīnījās 1:1 (0:1) ar pašreizējo Anglijas premjerlīgas līdervienību Londonas “Chelsea”.

Šīs cīņas rezultātu atklāja viesi no Londonas, kurus 36.minūtē vadībā izvirzīja Broņislavs Ivanovičs. Lai gan lielāks pārsvars piederēja PSG, viņu pretinieki gana labi aizsargājās, turklāt atzīstami spēlēja viesu vārtsargs Tibo Kurtuā.

Tomēr mājinieki savu panāca 57.minūtē, kad ar galvu precīzi sita Urugvajas izlases uzbrucējs Edinsons Kavani. Zīmīgi, ka šosezon viņš septiņu UEFA Čempionu līgas spēļu laikā guvis jau sešus vārtus.

Dueļa laikā “Chelsea” vārtu rāmī spēja izpildīt tikai vienu sitienu, turklāt tas pats bija precīzs. Tikmēr PSG atbildēja ar sešiem raidījumiem.

Pašreizējās Francijas čempiones PSG duelis ar Anglijas premjerlīgas līderi “Chelsea” ir ļoti principiāls, jo pagājušā gada UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā briti trīs minūtes pirms atbildes spēles beigām guva vārtus un uzvarēja ar 2:0, nodrošinot sev arī panākumu divu spēļu summā, pateicoties izbraukumā gūtiem vārtiem. Tāpat vēl divas reizes komandas savā starpā tikās 2004./2005.gada sezonas sacensību grupu turnīrā, turklāt trijās no šīm četrām komandu tikšanās reizēm PSG nav spējusi gūt vārtus.

Savukārt otrajā otrdienas duelī Ukrainas klubs Doņeckas “Šahtar” savu skatītāju priekšā Ļvovā nospēlēja 0:0 (0:0) ar spēcīgo Vācijas komandu Minhenes “Bayern”.

Lai gan lielāks pārsvars šajā cīņā piederēja “Bayern” komandai, tai tā arī neizdevās atslēgt mājinieku vārtus, turklāt Vācijas čempioni 65.minūtē pamanījās palikt mazākumā, kad otro dzelteno kartīti saņēma spāņu pussargs Ksavi Alonso.

Tas vēl vairāk samazināja Minhenes kluba izredzes no Ukrainas aizbraukt ar uzvaru, lai gan “Bayern” tik un tā nevarēja lepoties ar lieliskām vārtu gūšanas iespējām, pat par spīti tam, ka Ukrainā sezona vēl nav sākusies.

Konflikta Ukrainas austrumos dēļ šajā sezonā “Šahtar” mājas spēles aizvada Ļvovā, kas atrodas valsts rietumos. Pēdējās sešās spēlēs, kuras “Bayern” ir aizvadījusi Ukrainā, tikai vienā mačā ir gūta uzvara, pārējās tikšanās noslēdzās ar diviem neizšķirtiem un trim zaudējumiem.

Ja “Bayern” pašlaik aktīvi turpinās sezona un savā iepriekšējā bundeslīgas mačā tā mačā sestdien ar 8:0 apkaunoja Latvijas uzbrucēja Artjoma Rudņeva pārstāvēto Hamburgas SV (HSV) vienību, Ukrainas čempionāts pēc ziemas pārtraukuma atsāksies vien februāra beigās.

Atbildes cīņas otrdienas astotdaļfināla pāriem norisināsies 11.martā.

Citos astotdaļfināla pāros Spānijas čempione un pagājušās sezonas turnīra fināliste Madrides “Atletico” spēkosies ar Leverkūzenes “Bayer” futbolistiem no Vācijas, bet Itālijas čempione Turīnas “Juventus” lūkos pārspēt šosezon ļoti neveiksmīgi spēlējošo Vācijas otro spēcīgāko klubu Dortmundes “Borussia”. Anglijas pārstāve Londonas “Arsenal” samēros spēkus ar Francijas vicečempioni “Monaco”, tikmēr pašreizējo kausa īpašnieku Madrides “Real” no Spānijas astotdaļfinālā gaida duelis ar Vācijas klubu Gelzenkirhenes “Schalke 04”.

Visbeidzot, turnīrā ļoti sekmīgi spēlējošā Šveices komanda “Basel” astotdaļfinālā tiksies ar “Porto” no Portugāles, bet vēl vienā potenciāli ļoti intriģējošā pārī sacentīsies Spānijas grands “Barcelona” un Anglijas čempionvienība Mančestras “City”.

Astotdaļfināla pirmās spēles tiks aizvadītas šajā un nākamajā nedēļā, atbildes spēles norisināsies martā, bet ceturtdaļfinālā iekļūs uzvarētāji divu spēļu summā.