Jānis Ikaunieks tūdaļ raidīs bumbu Minskas “Dinamo” vārtos.

UEFA Eiropas līgā izlozēti trešās atlases kārtas dueļi. Uz ko var cerēt Latvijas klubi? 0

Latvijas futbola komanda “Riga” pirmdien notikušajā UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešās kārtas izlozē noskaidroja, ka tās pretinieks nākamajā kārtā būs vai nu Somijas vai Serbijas klubs.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Izlozes trešajā kārtā noskaidrojās, ka Latvijas līdervienība “Riga” uzvaras gadījumā kvalifikācijas trešajā kārtā tiksies ar Serbijas titulēto vienību Belgradas “Crvena zvezda” vai Somijas futbolistiem no “HJK Helsinki” vienības. Abas komandas aizvien vēl spēkojas UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīrā, bet divu spēļu summā zaudējušais klubs spēkosies ar “Riga”.

Helsinku klubs iepriekšējās divas sezonas kļuva par Somijas līgas čempioniem, bet kopumā spēcīgākajā valsts čempionātā šī vienība uzvarējusi 28 reizes. Tāpat Somijas komanda 1998.gadā spēja aizcīnīties līdz UEFA Čempionu līgas grupu turnīram, bet 2014./15.gada sezonā tā piedalījās Eiropas līgas pamatturnīrā. Tikmēr šosezon klubs aizvadījis nedaudz vairāk nekā pusi no sezonas un ieņem piekto vietu.

Savukārt Belgradas vienība pērn kļuva par Serbijas superlīgas čempioni, bet 1990./91.gada sezonā “Crvena zvezda” kļuva par pirmo Serbijas un tolaik vēl Dienvidslāvijas komandu, kurai izdevies triumfēt UEFA Čempionu līgā (tolaik saukta par Eiropas kausu). Šī sezona Serbijā sākās aizvadītās nedēļas nogalē, bet titulētais Belgradas klubs pirmajā spēlē izcīnīja uzvaru ar 2:0 pār “Javor” vienību.

Tikmēr “Ventspils”, pārvarot otro kārtu, nākamajā tiksies ar Portugāles klubu “Vitoria” vai Luksemburgas vienību Ešas “Jeunesse”. “Vitoria” komanda pirms sešiem gadiem triumfēja Portugāles kausa izcīņā, bet pērn vietējā čempionātā ieņēma piekto vietu. Tikmēr “Jeunesse” par Luksemburgas čempioni kronēta 28 reizes, pēdējo titulu izcīnot pirms deviņiem gadiem, bet iepriekšējā sezonā tā bija trešā.

Savukārt “Liepājai” trešajā kārtā varētu stāties pretī Izraēlas klubs Beerševas “Hapoel” vai Kazahstānas vienība Almati “Kairat”. “Hapoel” ir pieckārtēja Izraēlas čempione, iepriekšējo titulu izcīnot pērn, bet aizvadītajā sezonā tā guva bronzas medaļas. Tikmēr divkārtējā Kazahstānas čempione “Kairat” pērn bija otrā, bet šosezon vietējās meistarsacīkstēs pēc 20 mačiem ieņem trešo pozīciju.

Kvalifikācijas trešās kārtas spēles tiks aizvadītas 8. un 15.augustā.