foto – skontofc.lv

UEFA Eiropas līgu Latvijas trio sāk ar divām uzvarām izbraukumā 0

Latvijas futbola klubi veiksmīgi sākuši dalību UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā. “Skonto” viesos ar 1:0 (0:0) pārspēja FC “Tiraspol”; “Liepājas metalurgs” izbraukumā ar 2:1 (1:1) pārspēja Velsas kausa ieguvējus “Prestatyn Town”; FK “Ventspils” cīnījās neizšķirti 1:1 ar citu Velsas klubu “Airbus UK Broughton”.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

“Skonto” no izbraukuma Moldovā atveda iespējami labāko rezultātu – paši guva vārtus pretinieka laukumā (51. minūtē to paveica Ruslans Mingazovs), gan nosargāja savus neskartus. Spēles lielāko daļu arī iniciatīva bija rīdzinieku pusē. “Skonto” 11. jūlijā atbildes spēlē ir dota lieliska iespēju pārvarēt kvalifikācijas pirmo kārtu, kas komandai nav izdevies jau piecus gadus pēc kārtas.

Pertijam patīk atgriezties Tiraspolē

“Patīkami atkal te būt Tiraspolē, ar kuru man saistās labas atmiņas un man te daudz draugu palikuši. Un šis sporta komplekss – tā ir kaut kāda fantastika, augstākā līmeņa futbola klubi par tādu var sapņot! Bet runājot par spēli, protams, priecē rezultāts. Sākumā spēlējām kā otrais numurs, atdevām iniciatīvu un spēlējām ar pretuzbrukumiem. Mums bija kādi 4-5 momenti pretuzbrukumos un tas ir daudz tik augsta līmeņa spēlēs. „Tiraspol” otrā puslaika otrajā daļā parādīja visu un tas tikai apliecina šīs komandas augsto līmeni. Ļoti labi pietur bumbu, veido labi uzbrukumus, mums smagi nācās. Mēs Latvijā spēlējam apmēram tā, kā šodien darbojās „Tiraspol”. Varēja būt gan 0:2, 0:1, varēja arī mums būt tāpat 2:0. Tāds ir futbols. Bet nekas jau vēl nav beidzies, mums ir jāgatavojas nākamajai spēlei ceturtdien. Ja kāds domā, ka mēs te izšķīrām likteni, tad smagi kļūdās – viss sākas no jauna ar 0:0. „Tiraspol” parādīja, ka ar šo komandu jārēķinās. Patika šodien debitanti. Laša Dvali spēlēja tik mierīgi, ka nevarēja nemaz pateikt, ka šim puisim nesen apritēja tikai 18 gadi. Spēlēja kā nobriedis futbolists. Teikšu atklāti, tad, kad viņš piespēlēja vārtsargam ar krūtīm, paliku par kādiem 5 gadiem vecāks. Nauris Bulvītis ļoti labi iegāja spēlē, pat nevarēja pateikt, ka nesen tikai pievienojies. Viņš ir izlases spēlētājs, ļoti mierīgi spēlē, bez liekas nervozitātes, jūtama tāda pārliecība un stabilitāte. Ne jau aiz vieglas dzīves mums bija debitanti, to piespieda apstākļi, Karašauska un Rugina prombūtne,” kluba mājas lapā notikumus Tiraspolē komentējis “Skonto” galvenais treneris Tamazs Pertija

Sešas dzeltenas, viena sarkana kartiņa un liepājnieku uzvara

“Liepājas metalurgam” bija sarežģīts ceļojums uz Velsu, turklāt noklīda dažu spēlētāju bagāža, Jānim Ikauniekam pat nācās savu formu atdot Valērijam Afanasjevam. Tieši pēc pēdējā piespēles Jurģis Kalns 16. minūtē izvirzīja vadībā liepājniekus. Diemžēl ar velsieša Endija Pārkinsona pūlēm 45. minūtē “Liepājas metalurgs” uz ģērbtuvēm paņēma līdzi zaudētus vārtus, 56. minūtē otro brīdinājumu un sarkano kartīti nopelnīja Roberts Savaļnieks. Spēles trumpji šķita Prestatinas komandas rokās, taču mājiniekus atvēsināja Iļjas Šadčina gūtie vārtie 62. minūtē. Asajā spēlē, kurā liepājnieki kopumā nopelnīja septiņas dzeltenās kartiņas, pēc sešām nospēlētām kompensācijas laika minūtēm un izturēta mājinieku vētraina spiediena, uz Liepāju tiek vesta kaujinieciska 2:1 uzvara. 11. jūlijā iesāktais jānoved līdz galam.

Vadībā bija arī Ventspils

FK “Ventspils” izbraukuma spēlē pret Velsas vicečempioniem “Airbus UK” pirmie guva vārtus 48. minūtē pēc Simona Pauļus sitiena, tomēr nosargāt uzvaru neizdevās. Pēc Krisa Budrija sitiena 80. minūtē varēja uzgavilēt 1417 “Racecourse Ground” stadionā sanākušie skatītāji, tomēr divu spēļu summā favorīti joprojām paliek ventspilnieki. Arī šajā divcīņā atbildes spēle notiks 11. jūlijā.

UEFA EIROPAS LĪGA

1. kvalifikācijas kārta

FC “Tiraspol” (Moldova) – “Skonto” 0:1 (0:0). Minigazovs (51.)

“Prestatyn Town” (Velsa) – “Liepājas metalurgs” 1:2 (1:1). Parkinsons (45.) – Kalns (16.), Šadčins (62.).

“Airbus UK Broughton” – FK “Ventspils” 1:1 (0:0). Budrijs (80.) – Pauļus (48.).

Sačheres “Chikhura” (Gruzija) – “Vaduz” (Lihtenšteina) 0:0 (0:0);

“Astana” (Kazahstāna) – Plovdivas “Botev” (Bulgārija) 0:1 (0:1);

“Milsami-Ursidos” (Moldova) – “Dudelange” (Luksemburga) 1:0 (1:0);

Kapanas “Gandzasar” (Armēnija) – “Aktobe” (Kazahstāna) 1:2 (0:0);

Zenicas “Čelik” (Bosnija un Hercegovina) – Budapeštas “Honved” (Ungārija) 1:4 (1:2);

“Santa Coloma” (Andora) – Mostaras “Zrinjski” (Bosnija un Hercegovina) 1:3 (1:0);

“Videoton” (Ungārija) – Podgoricas “Mladost” (Melnkalne) 2:1 (2:1);

“Sarajevo” (Bosnija un Hercegovina) – Borgo Madžores “Libertas” (Sanmarīno) 1:0 (1:0);

Pļevļas “Rudar” (Melnkalne) – Erevānas “Mika” (Armēnija) 1:0 (1:0);

Droghedas “United” (Īrija) – “Malmo” (Zviedrija) 0:0 (0:0);

“Crusaders” (Ziemeļīrija) – Tronheimas “Rosenborg” (Norvēģija) 1:2 (1:1);

“NK Domžale” (Slovēnija) – Ploješti “Astra” (Rumānija) 0:1 (0:0;

Montedžardīno “La Fiorita” (Sanmarīno) – “Valletta” (Malta) 0:3 (0:1);

“Breidablik” (Īslande) – UE “Santa Coloma” 4:0 (3:0);

Reikjavīkas KR (Islande) – “Glentoran” (Ziemeļīrija) 0:0 (0:0);

Vestmadnaeijaras IBV (Īslande) – Tourshavnas HB (Farēru salas) 1:1 (1:0).