Sports
Futbols

UEFA izveido Nāciju līgu, Latvija pēdējā divīzijā 16

foto – Zane Bitere/LETA

Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) trešdien apstiprināja jaunizveidotās Nāciju līgas formātu, kur Latvijas izlasi sagaida dalība vājākajā divīzijā

UEFA Nāciju līgā piedalīsies visas asociācijā esošās 55 dalībvalstis, kas tiks sadalītas četrās divīzijās – A, B, C un D.
Turnīrs sāksies nākamā gada 6.septembrī, kā rezultātā vairums pārbaudes spēļu tiks aizstāti ar gana nozīmīgiem mačiem starp sava kontinenta valstsvienībām.

A divīzijā spēkosies UEFA izlašu ranga 12 labākās izlases, kas tiks sadalītas četrās grupās pa trim komandām katrā. Divīziju sadalē vērā tiks ņemts 11.oktobra Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) rangs, kad noslēgsies kvalifikācija nākamā gada Pasaules kausa izcīņai, neņemot vērā atlases turnīra izslēgšanas mačus.

Arī B divīzijā būs 12 izlases, kamēr C – 15 vienības. Savukārt D divīzija sastāvēs no 16 vājākajām UEFA ranga komandām un šobrīd pēc ranga tur būtu arī Latvija, kur tā, visticamāk, arī paliks.
C divīzijā būs četras grupas – viena ar trim komandām un trīs ar četrām, kamēr D divīzijā būs četras grupas ar četrām izlasēm katrā.

Katra komanda ar katru izspēlēs mačus savā laukumā un izbraukumā laika posmā no 2018.gada septembra līdz novembrim. A divīzijā četru grupu uzvarētājas pēcāk sacentīsies Nāciju līgas finālsacensībās, ko uzņems viena no tajās iekļuvušajām valstīm.
Tikmēr B, C un D divīziju grupu uzvarētājas iegūs tiesības spēlēt divīziju augstāk, kamēr A, B un C divīziju grupu vājākās izlases nokritīs līmeni zemāk.

Izloze, kurā izlases uzzinās pretiniekus, Lozannā notiks 24.janvārī, kad arī tiks prezentēta galvenā trofeja.

Saistītie raksti

Nāciju līga nedaudz ietekmēs arī 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikāciju, kas līdz ar to sāksies 2018.gada martā nevis septembrī. Šoreiz finālturnīrs ar 24 dalībniecēm notiks uzreiz 13 valstīs, tāpēc neviena no rīkotājvalstīm nesaņemts automātisku ceļazīmi.

Finālturnīram 20 izlases kvalificēsies pēc grupu turnīra, kamēr vēl četras tiks noskaidrotas starp 16 valstsvienībām, kuras uzvarējušas savās Nāciju līgas grupās. Katras divīzijas ietvaros līdz ar to sacentīsies četras labākās vienības, uzvarētājai iegūstot ceļazīmi uz Eiropas čempionātu. Tāpēc ir skaidrs, ka finālturnīrā iekļūs vismaz viena izlase no D divīzijas.

LA.lv