Sports
Futbols

UEFA milzu peļņa, miljons atlec arī Indriksonam&Co 2

Foto: Fotolia

Katra Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) dalībniece, tostarp Latvijas Futbola federācija (LFF), no šīs organizācijas saņems papildus viena miljona eiro lielu maksājumu, pavēstījis asociācijas prezidents Aleksandrs Čeferins.

Čeferins par šiem jaunumiem pavēstījis UEFA kongresā, pamatojot to ar lieliskiem finanšu rezultātiem no nacionālo izlašu sacensībām. Viņš norādīja, ka organizācijas uzdevums nav uzglabāt bagātību, bet gan attīstīt sporta veidu tās dalībvalstīs.

UEFA iepriekšējā sezonā strādāja ar 102,1 miljonu eiro peļņu, kas ietvēra arī Eiropas čempionāta finālturnīru Francijā, bet tās uzkrājumi ir pieauguši līdz 633 miljoniem eiro.

Asociācijā pašlaik ir 55 dalībnieces, tai skaitā LFF.

Saistītie raksti

Helsinkos notiekošajā vienas dienas kongresā tika pieņemts arī lēmums, ka turpmāk UEFA prezidenta krēslā un izpildkomitejā viens cilvēks nevarēs būt ilgāk par trim četru gadu termiņiem, kā arī tika veiktas izmaiņas statūtos, kas saistītas ar ētikas un pārvaldes uzlabošanu.

Čeferins kongresā arī norādīja, ka nepakļausies lielo līgu spiedienam un šantāžai saistībā ar savas superlīgas izveidi, jo arī mazākām dalībvalstīm jātiek pie iespējas spēlēt augstākā līmeņa sacensībās, tāpēc slēgta turnīra izveide nav apspriežama.

LA.lv