Sports
Futbols

UEFA prezidenta vēlēšanām trīs kandidāti – no Spānijas, Nīderlandes un Slovēnijas 16


Foto – AFP/LETA
Foto – AFP/LETA
Mišels Platinī

Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) prezidenta vēlēšanām apstiprināti trīs kandidāti – spānis Anhels Marija Viljars, nīderlandietis Mihaels van Prāgs un slovēnis Aleksandrs Čeferins.

Pieteikumus UEFA prezidenta amatam bija jāiesniedz līdz 20.jūlijam.

Viljars ir Spānijas Futbola federācijas galva, turklāt pēc Mišela Platinī diskvalifikācijas viņš šobrīd pilda arī UEFA prezidenta pienākumus. Spānijas Futbola federāciju Viljars, kurš pats savulaik bijis futbolists un spēlējis valstsvienībā, vada jau kopš 1988.gada, turklāt ilgu laiku ieņēmis dažādus amatus arī UEFA un Starptautiskajā Futbola federāciju asociācijā (FIFA). Tiesa, tas pašreizējā situācijā netiekot uzskatīts par priekšrocību, ņemot vērā lielos korupcijas skandālus.

Apstiprinājumu vēlēšanām guvis arī Nīderlandes Futbola federācijas (KNVB) galva 68 gadus vecais van Prāgs, kurš pērn pieteicās arī FIFA prezidenta amatam, taču savu kandidatūru atsauca.

Tāpat UEFA prezidenta vēlēšanās kandidēs 48 gadus vecais Čeferins, kurš kopš 2011.gada vada Slovēnijas Futbola federāciju.

UEFA prezidenta vēlēšanas norisināsies 14.septembrī Grieķijas galvaspilsētā Atēnās.

Iepriekšējais prezidents Platinī nolēma atkāpties no sava amata pēc tam, kad viņam maijā netika atcelta diskvalifikācija no visām ar futbolu saistītām aktivitātēm. Savukārt jaunajam prezidentam būs līdz galam jānostrādā iepriekšējā vadītāja termiņš, kas beigsies 2019.gada martā.

Pirms Ziemassvētkiem FIFA Ētikas komiteja nu jau bijušajam FIFA prezidentam Zepam Blateram un Platinī piesprieda astoņu gadu diskvalifikāciju, ko amatpersonas saņēma, jo šveicietis 2011.gadā pārskaitīja Platinī aptuveni 1,8 miljonus eiro par paveikto laikā no 1999. līdz 2002.gadam. Tiesa, pēcāk Francijas futbola leģendai izdevās savu sodu samazināt līdz četriem gadiem.

Pašlaik 61 gadu vecais Platinī par UEFA prezidentu kļuva 2007.gadā, pēcāk organizācijā un tās rīkotajos turnīros veicot vairākas pārmaiņas. Tieši viņš bija viens no galvenajiem iemesliem, lai Francija tiktu pie iespējas rīkot šī gada Eiropas čempionāta finālturnīru.

LA.lv