×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. janvāris, 2013
Drukāt

UEFA revolūcija: “EURO 2020” risināsies 13 valstu pilsētās

uefa.comuefa.com

Eiropas futbola čempionāta finālturnīrs 2020. gadā norisināsies 13 dažādu valstu pilsētās, piektdien paziņoja Eiropas futbola asociāciju savienība (UEFA).

UEFA izpildkomiteja apstiprināja iepriekš izvirzīto projektu, kas paredzēja paplašināt Eiropas čempionāta norises ģeogrāfiju.

Līdz šim turnīra spēles norisinājās vienā, vai divās valstīs, kā, piemēram 2012. gadā, kad čempionātu rīkoja Polija un Ukraina.

Plānots, ka 2020. gada EČ finālturnīra spēļu rīkošanai pretendenti varēs pieteikties līdz šā gada septembrim, bet rīkotājvalstis un pilsētas tiks nosauktas 2014. gada septembrī.

Plānots, ka abas pusfināla spēles un fināls notiks vienā valstī un vienā stadionā. Savukārt grupu turnīrā spēles notiks 12 pilsētās, katrai no tām garantējot trīs spēles kā arī vienu izslēgšanas turnīra cīņu astotdaļfināla,m vai ceturtdaļfināla kārtā. Eiropas čempionātā startēs 24 komandas, jo sākot no 2016. gada, kad čempionāts risnāsies Francijā, dalībnieku skaits finālturnīrā līdzšinējo 16 komandu vietā tiek palielināts par astoņām vienībām.

2020. gada čempionāta kvalifikācijas turnīrā piedalīsies visas Eiropas valstis, jo līdz šim rīkotājvalsts no kvalifikācijas turnīriem bija atbrīvota.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+