Mobilā versija
+3.8°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
28. oktobris, 2015
Drukāt

Uģa Oltes filma “Dubultie svešinieki” uzvarējusi festivālā Gruzijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Režisora Uģa Oltes filma “Dubultie svešinieki” ieguvusi Gruzijā notiekošā starptautiskā dokumentālo filmu festivāla “CineDOC-Tbilisi” balvu, liecina informācija festivāla mājaslapā.

Filma uzvarēja sadaļā “Focus Caucasus”. Savukārt galveno balvu festivālā starptautiskajā sacensībā ieguva slovāku režisora Miro Remo filma “Comeback”.

“CineDOC-Tbilisi” norisinājās no 21. līdz 25.oktobrim.

Filma “Dubultie svešinieki” ir Latvijas un Gruzijas kopražojums. Pasaules pirmizrādi filma piedzīvoja Batumi kinofestivālā Gruzijā, kur tika godalgota kā labākā dokumentālā filma.

Režisors stāstījis, ka filma ir mēģinājums kaut kur pasaulē atrast “greizo spoguli”, kas ļautu paskatīties uz savu zemi, uz etnisko un nacionālo situāciju Latvijā. “Tādu vietu atradām Gruzijas dienvidos Armēnijas pierobežā. Tiesa gan, tur etniskie un sociālie faktori atklājas krietni pārspīlētākā formā, jo reģionā dzīvo 90% armēņu un tikai 10% gruzīnu,” skaidrojis Olte.

Pie filmas skanējuma strādājusi grupa “Instrumenti”.

Filma “Dubultie svešinieki” ir atlasīta dalībai starptautiskajā Amsterdamas dokumentālo filmu festivālā (IDFA), kas tiek dēvēts par “dokumentālo filmu Kannām” īsmetrāžas žanrā.

Pievienot komentāru

"Es ceru, ka esmu koks". Inga Žolude raksta jaunu romānuProzaiķe Inga Žolude (1984) dzimusi Rīgā, ieguvusi bakalaura un maģistra grādu Latvijas Universitātes Moderno valodu fakultātē.
Draugiem Facebook Twitter Google+