Mobilā versija
+3.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
13. janvāris, 2014
Drukāt

Ugālē sveic simtgadnieci Margaretu Gumsku

Foto: Marlena Zvaigzne Foto: Marlena Zvaigzne

Svētdien Ventspils novada Ugālē 100 gadu jubileju svinēja Margareta Gumska. Gaviļniece izaudzinājusi četrus bērnus, trīs dēlus un meitu, sagaidījusi sešus mazbērnus un piecus mazmazbērnus, portālu “LA.lv” informēja novada pārstāve Marlena Zvaigzne.

llgdzīvotāju pirmdien sveica novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks, Sociālā dienesta vadītāja Inta Rudbaha, Ugāles pagasta pārvaldes vadītāja Helēna Boitmane un citas amatpersonas, pasniedzot jubilārei ne tikai ziedus un mīļas veltes, bet arī vienreizēju pabalstu.

Tiem, kam aprit 100 gadu, Ventspils novada pašvaldība izmaksā 150 eiro (105 lati). Savukārt, ja sasniegti 80, 85, 90 vai 95 gadi, gaviļnieks saņem 15 eiro (10,5 latus).

No 13 153 Ventspils novadā deklarētajiem iedzīvotājiem 6625 ir vīrieši, sievietes – 6528. Ilgdzīvotāju vidū, sākot no 90 gadiem, ir vairāk dāmu – no 65 personām 90 gadu slieksni sasnieguši 17 kungi.

Visvairāk garu mūžu nodzīvojošu novadnieku ir Ugālē (15), arī Puzē, Ancē un Tārgalē (7). Ilgdzīvotāju vidū ir vairākas Zelmas, Martas, Mildas, Valentīnas, divi Alberti un Arvīdi.

Paredzams, ka augustā Ventspils novadā varēs sumināt vēl vienu simtgadnieci, kura, tāpat kā Margareta Gumska, dzīvo Ugālē, piebilst Zvaigzne.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniKāda veida noziedzīgus nodarījumus un cik bieži izdara psihiski slimas personas, nezina pat atbildīgās amatpersonas.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+