×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
30. janvāris, 2018
Drukāt

Ugunīgais brauciens Kandavā. Aizdomās par zādzību sarīko linča tiesu (38)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

“No stāvvietas biju pabraucis kādus 50 metrus, kad pēkšņi salonu piepildīja liesmas. Uzsitu ar kāju pa bremzēm un izlēcu no mašīnas. Tā kā tai bija automātiskā ātrumkārba, mašīna vēl dažus desmitus metrus ripoja uz priekšu. Skrēju klāt un rāvu vaļā durvis. Mēģināju atrast pogu, lai no drošības jostas atbrīvotu priekšējā sēdeklī sēdošo Jolantu R., bet viņai pirmajai izdevās trāpīt pogai un viņa izlēca. Tad Agrim Švalbem izrāvu no klēpja degošo motorzāģi un palīdzēju tikt ārā pa aizmugures durvīm, novilkt degošo jaku. Viņam blakus sēdošie Kristaps Sīpols un Andris B. izlēca pa otru pusi. Ārā bija arī Artis Ernestsons, kas bija sēdējis bagāžniekā. Aizsitu ciet visas durvis un ar jaku vēl aizbāzu nedaudz atvērto logu. Zināju, ka bez skābekļa uguns noslāps. Tā arī notika. Kad piesteidzās palīgi un atbrauca ugunsdzēsēji, nebija jau vairs ko dzēst,” man stāsta Edgars Paldiņš, kurš automašīnai “Audi A6 Avant” sēdēja pie stūres. Šādi notikumi risinājās 2016. gada 21. decembrī īsi pirms pieciem vakarā Kandavā, Abavas ielā, kad uz ceļa iepretim lielveikalam “Maxima” dega automobilis.

No uguns izglābās, bet sveikā cauri netika Švalbe, Sīpols un Paldiņš – pret viņiem tika ierosināts kriminālprocess par personas sagrābšanu, lietojot vardarbību, un nolaupīšanu, pret Švalbi vēl atsevišķi – arī par draudiem izdarīt smagus miesas bojājumus. Pagājušajā piektdienā Tukuma rajona tiesa 27 gadus vecajam Sīpolam piesprieda sešu mēnešu cietumsodu nosacīti, Paldiņam (24) – astoņu mēnešu cietumsodu nosacīti, savukārt Švalbem (30) – divu gadu un vienu mēnesi reālu cietumsodu. Švalbe uz sprieduma pasludināšanu nebija ieradies. Viņu sprieduma pasludināšanas dienā vēlāk aizturēja uz autoceļa, un viņš nogādāts cietumā.

Savukārt Ernestsons, kas bija izraisījis degšanu, jau sākotnēji tika atzīts par cietušo un viņam par labu tika pielemtas dažādas kompensācijas. No valsts – 925 eiro, no Švalbes – 1000 eiro morālā kompensācija un 265 eiro par sabojātām drēbēm un mantām. Ugunsgrēkā Ernestsons bija guvis vidēji smagus miesas bojājumus: sejas, kakla, roku un augšējo elpceļu apdegumus. Rokas un seju bija apdedzinājis arī Švalbe. Pārējie tika cauri gandrīz tikai ar izbīli.

Kādi notikumi bija risinājušies iepriekš, kas noveda pie šādām sekām? Mēģināšu rekonstruēt notikumus, balstoties uz pirmstiesas liecībām, dzirdēto tiesā un tās aizkulisēs. Cietušais Ernestsons gan atteicās ar mani runāt.

Viss sākās ar 115 eiro pazušanu

Kandavas stacija ir neliels ciematiņš astoņus kilometrus no Kandavas, kas izveidojies ap dzelzceļa staciju. Tur ļaudis viens otru pazīst, bieži kopā ved arī viņu dzīves un darba ceļi.

Viss esot sācies ar to, ka 20. decembrī daudzdzīvokļu mājas “Dzelzceļnieki” pagalmā no Paldiņa automašīnas salona pazuduši 115 eiro. Paldiņš, Švalbe un Sīpols nākamajā dienā uzzinājuši, ka kāda sieviete pa istabas logu redzējusi, ka pa automašīnas salonu ložņājis Ernestsons. Puiši, kas kopā strādājuši vienā zāģeru brigādē meža darbos, nolēma aizbraukt pie Ernestsona (kurš arī brigādē bijis pie žagaru vilkšanas) uz mājām noskaidrot patiesību. Tā kā zinājuši, ka Ernestsonam patīk iedzert, uzaicinājuši pie sevis uz “Dzelzceļniekiem” kopā lietot alkoholu. Tur Ernestsonam pastāstījuši par sievietes sacīto, bet viņš zādzību noliedzis.

Tālākais jau liecību detaļās atšķiras. Sīpols un Paldiņš tiesā izvēlējas neliecināt, bet pirmstiesas izmeklēšanas laikā vaļsirdīgi izstāstīja, ka iniciatīvu uzņēmies Švalbe, kurš dzīvoklī sitis pa seju Ernestsonam un spēris ar kāju pa ķermeni, pieprasot atzīšanos. Pie kakla pielikts arī nazis. Tā kā tas nedevis rezultātu, Švalbe izgrūdis Ernestsonu no dzīvokļa pie automašīnas. Sīpols un Paldiņš pieturējuši Ernestsonu, kamēr Švalbe izņēmis no automašīnas motorzāģi, iedarbinājis un ar to draudējis, tuvinājis to Arta ķermenim. Kad arī tas nedevis rezultātus, Švalbe iespēris Ernestsonam un licis tam kāpt bagāžniekā, sakot, ka vedīšot uz mežu. Pie stūres sēdēja Paldiņš, kurš vienīgais tajā dienā nebija dzēris alu. Sīpols un Paldiņš mežā mēģinājuši Švalbi mierināt, bet viņa sieva Jolanta tikmēr sēdējusi automašīnā.

Pievienot komentāru

Komentāri (38)

 1. Pēc teksta Aaaa var sapras ka tā ir Madara jolantas meita jeb kā citur parakstās ( BLEKSTAR ). KUR TAD TAVI KRUTIE LAmu vārdi palikuši? Tavi komentāri vienmēr ir super tikai neaizmirsti ka tevi un visu jūsu ģimenīti daudzi cilvēki zin un daudz foršas lietas var pastāstīt …. Pirms raksti kautko pati padomā ko raksti kāvienmēr citu nolikšana un pašu zagļu bandas aistāvēšana. Nebrīnītos ka pats zaglīgais švalbēns to naudu paņēma un tik CĪTĪGI gribēja uzgāst citam vainu.

 2. Citēšu Aaaa-atkal sieva bērni paliks bez vīra un tēva!!!! Pati uzrakstiji ATKAL !!! Pastāsti tad arī cik reizes un par ko ŠVALBE ir sēdējis? Mazāk ZAGT VAJAG un cilvēkus dauzīt tad arī sēdēs mājās pie sievas un bērniem. Tādu dzīvi pats izvēlējās pa cietumiem sēdēt😆

 3. 😀😀😀😀😀 Atbildēt

  Ja jau Agrīts butu tik svēts tad jau dzivotu normālu dzīvi nesedētu cietuma es esmu lieciniece ka viņš ir sitis savu audžu bērnu viņš ir parazīts un noziedznieks cerems ka viņš tur ari paliks.

 4. Agri pazistu jau kadus gadus 5 vismaz.un zinu to ka vins ir spejigs uz kautko tadu.Esmu pats(i) redzejis(usi) ka vins pret stacijniekiem izturas.un ir sitis otram cilvekam.vins nodarijis ir pari daudziem pat skrejis ar cirvi virsu.lai ari ka mes ari kopa neatputamies vins vienmer ir bijis agresivs.kadam ka tik launu nodarit.pec manam domam Agris ir pelnijis sadu sodu.pat vairak ir pelnijis sis ir mazakais.un Jolanta ari butu pelnijusi kautko lidzigu jo vina sedeja pie stures un bija ari alkahola reibuma.Jolantai tiesiibas nost vajadzetu nonemt.VeLOS PATEIKT TIK TO KA VINI IR NOZIEDZINIEKI ABI.UN tadiemberni vel ir?.man zel tos bernus.esmu redzejis(usi) ka vins izturas pret berniem tas ir vienkarsi drausmas.:(

 5. Tas kas rakstits pilniga dirsana,
  un tas calis ari nozaga to naudu…

 6. 1. ja jau ka prokurore saka A.Švalbe iezaģēja ernestonam galva tad jau uz tiesu ieradas likis. jo katram zinams tas ka ja iezagetu galvas dala tad cilveks uzreiz ir miris zagis uzreiz visu galvu butu izardijis. un kur tad ir tas ekspertizes sledziens kas pierada ka ta ir noticis? pec ekspertizes sledziena ernestonam miesas bojajumi bija tie pasi ko pats sev nodarija( apdegumi)
  2. ja jau ka paldins saka ” viniem visiem trim esot bijis bail” tad kapec vini pa trim nenogaza ŠValbi zeme un nebrauca uz policiju bet iebrauca vel meza? paldins vel vareja aiziet uzpipet no savam bailem brinums ka bikses nepiemiza un nerunajot jau par sipolu kas vareja parunat ar savu meiteni pa telefonu no savam bailem 😀
  3. Protams ka visus 3 apcietinatos policisti meiginaja iebiedet jo policistam Didriksonam ir visiem zinams naids uz A. Švalbes ģimeni. un ari ir zinams tas ka izmekletaja POLOKOVA teica I. Kodolenko ka vinai esot vienalga vai agris ir vainigs vai ne vina vinu grib iebazt cietuma. tatad spriezot pec realiem faktiem ko mes zinam ka JANSEVSKA UN POLOKOVA IR LABAKAS DRAUDZENES, tadel agrim piesprieda visu lielako sodu! Lasot rakstu nekur neredzu ka kaut kur butu ielikts tas ka Z.LIKUMS UN VINA BRALIS M. LIKUMS GAJA DRAUDET AGRA GIMENEI AR NOSAUSANU KUR BIJA REALI 5 LIECINIEKI UN MAZGADIGI BERNI UN SIEVIETE STAVOKLI. UN KA JAU SAPROTAMS TADU SUDZIBU NORAIDIJA JO PROKURORE BIJA JANSEVSKA! SVALBES MAZGADIGAIS BERNS VEL JOPROJAM CIES NO VESELIBAS PROBLEMAM BET LAIKAM TAS NAU KRIMINAL PARKAPUMS PEC JANSEVSKAS UZSKATIEM. Jautajums JANSEVSKAI ka vispar tu tiki par prokurori ja tu nemaz nemaki stradat pec likuma bet gan strada pec ta ka tev comene ir izmekletaja. visi tukuma un kandavas policija ir uzpirkti ja kaut viens pazistams tev tur strada tad zini tu vari darit ko gribi jo tevi nekad nesodis vienreiz sameklejiet latvija taisnigus darbiniekus prieks kam mums vispar tukuma vajadziga tiesa vai policija ja jus savu darbu nejedzat dari?
  4. es nesaprotu cilveki kapec jus jaucat bernus ieksa kur nevaig? ja jus vispar neko nezinat bet rakstat par berniem ka tie butu apmeram jusejie! nevienam bernam nau no Svalbes bail jo vins nav ka jus sakat monstrs bet gan cilveks kas mil un rupejas par savu gimeni beT DEL kaut kaDIEM GAILIEM UN TA SAKOT CIETUSA:D GIMENE ATKAL DZIVOS BEZ SAVA MILOTA CILVEKA MAZS BERNS ATKAL PALIEK BEZ TEVA KUR JUMS LOGIKA CILVEKI MILIE PADOMAJIET VIENREIZ AR GALVU PIRMS KAUT KO RAKSTAT.
  5. atbildot uz Jana komentaru artis ir apzadzis visu staciju ka piemeram Dairi Bersonu, slimo uldinu….. utt. es pat apnicigi rakstit. pat artis piekava un apzaga ernestu nozaga naudu norava zelta kedi un gribeja pat nogriezt pirkstus lai atnemtu zelta gredzenu, un pielika nazi pie rikles un noteica ja kadam kaut ko pateiks tad vinam maju nodedzinas. Ta pat ari tasjas apzaga zeltu drebes ko gaja tirgot un likt lombardos ernestona mate protams skreja un pirka visu atpakal lai tik tasja nezinotu policijai un ta vel jo projam pasu zigi likumu apzaga. nozaga vinam 120 latus…..

  • diemzel pazistu tos noziedziniekus.un zinu vinu bernus loti labi.veselibas problemas mazakajam var but tik no teva ricibam.ka vins pret viniem izturas.blaviens pasaki kuram ir kads pazistamais un kurs ir uzpircis tk vai kandavas policus?tu tik gudri raksti ka man pat nav ko d***t pasutiit.attopies cilvecin.paskaties cik Agris nav pari darijis vinam vajadzeja vispar piespriest muza ieslodzijumu.un tur ari lai atstiepj tas kajas.

 7. Vis Labakais ir tas ka viena sieviete teica vinas visas tur stacija to tik dara ka dirs es neticu ka Artis to naudu nozaga kautvaij vins ir dzerajs bet vins zin ka ja vins kautko tadu nodaritu vinam butu pisgets

 8. Nesaprotu tik vienu kāpēc paldiņuneiebāza viņam tak apakšā bija nosacīts par talsu rajonā paveikto zādzību……

 9. Tukukumu tiesai butu japiespriez vienads sods nevis gailiem nosacitu,bet A.Švalbem realo. Ka tas nakas,ka gailu neliek cietuma,jo uzgruž visu uz vienu,kaut vai visiem vajadzeja vienadu sodu.

 10. Drēziņam vairs nav ko rakstīt citu, grūta maize nabaga žurnālistam.

 11. Nodevēji un stukačas ir uz brīvām kājām. Bet kā saka katram savs laiks es švalbes vietā tādu kā ernesonu būtu kā hitlers lika pie sienas un un lode pierē. Ja paceltos tēma ka tas artis ir apzadzis pus pagastu viņu sen kāds būtu jav noracis tikai visi viņu slēpj…. nesaprotu kā bez dns ekspertīzes var cilvēku ietupinat cietumā kur nekas nav pierādīts ar experta atzinumu ko lai saka latvijas valsts.

 12. Oo švalbeskungs jau ir noziedznieks ar super stāžu!!!! Gadus atpakaļ jau atpūtās valst maizē uz pāris gadiem-pagaišgad pasēdēja 9mēnešus un tagad vēl 2 gadiņi. Cik cilvēki vēl nav izņēmuši ziņojumus-iesniegumus pēc šī noziedznieka parunāšanas ar viņu… Vienkārši sabiedrībai bīstams monstrs!!!

 13. Kāds ir raksta vēstījums? Viena tante teica, pēc viņas vārdiem cilvēkam nodara miesas bojājumus, sola nodarīt vēl lielākus vai pat atņemt dzīvību. Ja būtu to naudu cilvēks ņēmis, pie tādas presēšanas atzītos. Un tad Švalbe izlēma būt tiesnesis. Tagad te brēc avīzē, ka nesanāca cilvēku nosist? Švalbes kungs, vienā filmā bija teikts – Zaglim jāsēž cietumā. Un Kandavas zaglim Š jāsēž cietumā.

 14. Kandava spridzina!!! Viss pareizi, zurkas , kas zog no savejiem, ir jäsoda! Tikai kad uz mezu ved, pëc alus gan nav jäbrauc!

 15. Tas ir labi ka to cilveku apcietināja jo tādiem cilvekiem ka vińš nau jabut briviba žel tik ka sods pret Švalbi bija mazaks jo tadam briesmoniem vajadzeja iedot 10 gadu cietomsodu.

 16. Un tā meitene kas itkā redzēja zādzību no mašīnas-kāpēc nebrauca uz tiesām? Kā pati bija teikusi ka tagad bail par to ko teikusi policijā-jo viņu pierunāja tā teikt. Pirmstam viņa bija Švalbes brāļa meitene…spriediet paši. Sakritība?

 17. Nu ja 3 bērni jāaudzina! Pirmstam švalbe būtu pastāstijis kā viņš isturējās pret abiem audžu bērniem kas dzīvoja bailēs. Un pat puiku kam 12 vai 13 gadi FIZISKI IESPAIDOJA! Lai viņi nemēģina to noliegt ir cilvēki kas to ir redzējuši kad sit un tā kārtīgi sit ka bērns pēctam ar zilu aci staigā! Un jūss vēl brīnāties par tādu cilvēku???

 18. Kas tad tie par vīriešiem kas nejēgā dzer, ņem kredītus lai lielītos par mašīnām, nodzer visu iespējamo naudu, principā nedomā par saviem bērniem kad pastrādā noziegumu. No pļavnieku-bolderājas sabiedrības krējuma neatpaliek.

 19. Drēziņš ir “meistars” uz lētiem raksteļiem kuros 80% pats izdomā un izfantazē, bet visiem jau nospļauties ka tāds lēts žurnaļuga savus murgus pasniedz kā faktus! Gan jau stulbenym nāks pašam viss atpakaļ!

 20. Pirmo reizi mūžā dzirdu par tādu Kandavas ciematiņu.Esmu dzimusi,augusi Kandavā,58 gadus šeit nodzīvojusi,bet Kandava,cik saprotu,vienmēr bijusi pilsētas statusā.Un ne mazas.Skribenti,paši jēdzat,ko rakstāt?

 21. “Nezinu, ja mani iesēdinās cietumā, kas būs ar uzņēmumu, ar ģimeni – man taču ir trīs mazi bērni apgādībā! ” – em, nebija par to jādomā pirms tēlo superpolicistu?

 22. es' sveiks simtgadē! Atbildēt

  Mazā, zaglīgā tautiņa, kas bezjēgā zāģē kokus un pārtiek no lētā alus …

  • Ne jau parastie zāģētāji nolemj un iet bezjēgā zāģēt kokus…Tas jau sen izlemts augstākos kabinetos un,ja nezāģētu pašu vīri,tad ievestu gucuļus.Tā kā aizver savu muti,pirms mētājies ar apvainojumiem!Ko,lai cilvēki dara,ja visas iespējamās ražotnes ir vai nu likvidētas,vai privatizētas?Jādomā,ka pats(vai pati)arī esi no tās pašas “zaglīgās tautiņas”,ko nu te vaukšķi…

   • Augstākos kabinetos ir tādi paši – mazi un zaglīgi. Un pašam mazākajam un zaglīgākajam citi mazie un zaglīgie jau desmit gadus nevar pa pirkstiem uzšaut …

 23. Ja čallis tik ļoti negribēja atzīties zādzībā, tad ļoti liela varbūtība, ka vainīgs viņš nebija.

  Sanāk ka kaimiņiene ir izdomājusi pīli. Iespējams pati arī veica zādzību.
  Nebūtu kaimiņienes pīli palaidusi nebūtu šī epopeja.

  Ja čallis draud ar motorzāģi un nodedzina citiem ēkas un tiesa nespēj ar viņu tikt galā, tad skumji dzīvojam.

 24. Pirms kāda laika viens augstskolas profesors Jelgavā uz ielas nejauši notrieca cilvēku, kurš gāja bojā… Tumšais laiks, pretī braucošas mašīnas, nezinu, bet iespējams arī tumšas drēbes gājējam… Profesors godīgi atzina, ka nezin kā tas notika, ātrums netika pārkāpts… Viņu tak ielika cietumā. Šis ir reāls piemērs tam, ka kaut kas mums te īsti kārtībā nav. Kāds sabiedrībai, valstij un vēl kādam ir labums no tā, ka tas profesors sēž cietumā? Bet visādus reālus bandītus, kas apzināti veic zagšanas, nodara miesas bojājumus u.c. vnk palaiž vaļā ar nosacītu…

 25. ar mīkstu p-impi taisīti

 26. kaut kas nenorm’als. pie mums J’ekabpil’i noslepkavo cilv’eku – sods nosac’its, ‘seit band’itu grupa ‘nirg’ajas piekauj cilv’eku – nosac’its. kam t’ads tiesas vajadz’igas, ja valda visat’laut’iba.

 27. kur tādi debili rodas-ak jaa candavaa)

 28. Velni un ragana ar šķību aci!

Draugiem Facebook Twitter Google+