×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. septembris, 2013
Drukāt

Ugunsdrošības normu neievērošanas dēļ aptur Jelgavas naftas bāzes darbību

LETALETA

Ugunsdrošības normu neievērošanas dēļ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) nolēmis apturēt SIA “Danfort” Jelgavas naftas bāzes naftas produktu autocisternu noliešanas-uzpildes estakādes darbību.

 

Kā informēja VUGD preses pārstāve Inga Vetere, dienests 3.septembrī veica ugunsdrošības pārbaudi minētajā naftas bāzē, kur naftas autocisternas noliešanas-uzpildes estakādē autocisternu uzpildes laikā bija noticis sprādziens. Identisks gadījums bija fiksēts jau 19.augustā. Abos sprādzienos cieta cilvēki un tika bojātas tehnoloģiskās iekārtas.

“Atkārtots sprādziens liecina par pārkāpumiem tehnoloģisko iekārtu ekspluatācijā un Ugunsdrošības noteikumu neievērošanā,” sacīja Vetere. Saskaņā ar Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likuma 13.1 panta 7.daļu VUGD nolēmis apturēt SIA “Danfort” Jelgavas naftas bāzes naftas produktu autocisternu noliešanas-uzpildes estakādes darbību.

Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likuma 13.1 panta 7.daļa paredz, ka lēmumu par apturēšanu pieņem bez iepriekšēja brīdinājuma, ja konstatēti normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības prasību pārkāpumi, kas rada tiešus ugunsgrēka izcelšanās draudus. Lēmumu par apturēšanu pieņem triju darbdienu laikā pēc pārkāpuma konstatēšanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+