×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
10. janvāris, 2014
Drukāt

Ugunsdrošības trūkumu dēļ apdraudēta grāmatu pārvietošana uz Gaismas pili (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka "Gaismas pils".

Nākamnedēļ paredzētā grāmatu pārcelšana uz jauno Latvijas Nacionālās Bibliotēkas (LNB) ēku jeb tā saukto Gaismas pili ir apdraudēta, jo nav izvērtēts, vai grandiozais būvobjekts atbilst ugunsdrošības prasībām, piektdien ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

Kultūras ministrija (KM) piektdien nāca klajā ar paziņojumu – būvuzraugs “Hill International” apstiprinājis, ka pilnsabiedrība “Nacionālā Būvkompāniju apvienība” (NBA) ir pabeigusi LNB būvdarbus atbilstoši līgumam. Turpinās arī LNB ēkas sagatavošana nodošanai ekspluatācijā – no 17 vajadzīgo institūciju atzinumiem esot saņemti 13 pozitīvi atzinumi.

KM uzsvēra, ka īpaša uzmanība tiek pievērsta ugunsdrošībai, ūdensapgādei un citām svarīgām jomām. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) ir iesniegti visi pieprasītie dokumenti, un nākamās nedēļas vidū tikšot veikta galīgā kompleksa sistēmu pārbaude. Pēc atzinumu saņemšanas Rīgas būvvalde dos gala atzinumu.

Tikmēr raidījums “Panorāma”, atsaucoties uz tā rīcībā esošo informāciju, vēstīja, ka būvnieki un KM ir brīdināta, ka atklāti nopietni trūkumi ugunsdrošības ziņā.

VUGD raidījumam apstiprināja, ka šobrīd dienestā izvērtē būvnieku iesniegto dokumentāciju, taču visi vajadzīgie dokumenti vēl nav saņemti. Būvniecības pārstāvjiem pieprasīta informācija par ārējo ugunsdzēsības ūdens apgādi, par esošo hidrantu pieņemšanas un nodošanas aktu un pārbaudes aktu, jo to atrašanās vieta neatbilst dokumentācijai. Dokumenti solīti tuvākajā laikā.

VUGD ugunsdrošības uzraudzības organizēšanas nodaļas priekšnieks Laimonis Drozdovs “Panorāmai” klāstīja, ka nākamnedēļ plānota kompleksā ugunsdrošības pārbaude. Kamēr nav izsniegts pozitīvs atzinums ar atbilstību ugunsdrošības prasībām, ēku nedrīkst ekspluatēt.

“Panorāma” vēstīja, ka šobrīd ir šaubas, vai būvnieku pārstāvji tiks pie pozitīva atzinuma līdz 18. janvārim, kad paredzēts sākt grāmatu pārvietošanu uz Gaismas pili.

VUGD pēc iesnieguma saņemšanas atzinums jāsniedz 10 darba dienu laikā. Pēdējo reizi dokumenti no būvniecības pārstāvjiem saņemti pirmdien. Kompleksā pārbaude var ilgt vairākas dienas, un tā var notikt tikai pēc tam, kad būs izvērtēti visi dokumenti. Ja atzinums būs negatīvs, pārkāpumu vērtēšanai un novēršanai arī vajadzēs laiku.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. nav un nav mācība valsts dienestiem! būs gads apkārt kā dega Rīgas pils- nekas netiek ne tur darīts ne uzlabots,nodeg vēsturiskas mājas – nekas netiek ņemts vērā sakarā ar drošību,aizsardzību…un JAU šī Bibliotēka karājas mata galā! kas notiek?! kur skatās galvenais arhitekts,atbildīgie par būvniecību vispār! tik daudzās lielās ēkās tādi trūkumi atklājas katru dienu bet NEKO NO SAVĀM KĻŪDĀM NEMĀCĀS galvenie ”gudrie lielie” speciālisti! cik miljardus vēl izdomājot jaunus nodokļus plēsīs no tautas?! lai nu izlabotu kas pietrūkst šai ēkai?! lai PAR TRŪKSTOŠIEM DARBIEM MAKSĀ PAŠI BŪVNIEKI-GALVENIE SPECIĀLISTI,KAM PAR TO JĀATBILD! plēsīs atkal mazo algu lielo nodokļu maksātājus! pofig,kā katrs uzturēs savas ģimenes…tas nu ir galīgs absurds kas te tagad notiek valstī!

  2. Ušakova Rīgā ir par daudz visādu mistisku ugunsgrēku.

  3. Te jau ne vienam vien vajag fofanu. Kā var dabūt būvatļauju un izturēt visādas pārbaudes tā, ka nevienam pašam neienāk prātā ugunsdrošība. Kas mums te kāda Malēnija ir? Vai visur pilns ar atrofētiem sliņķiem un normāli cilvēki ir tikai man pazīstami?

  4. Atkal tāpat kā komunjaku laikos – ka tik nodot uz svētkiem. Ar uguni jābūt principiāliem. Ja nav kārtībā, ekspluatācijā nonodot. Grāmatas deg un pazud, bet termiņus var pārcelt.

Draugiem Facebook Twitter Google+