×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. maijs, 2014
Drukāt

Ugunsdzēsēji dod zaļo gaismu Gaismas pilij

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Kultūras ministrijai (KM) sniedzis pozitīvu atzinumu par jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkas nodošanu ekspluatācijā, aģentūrai LETA pastāstīja VUGD Ugunsdrošības uzraudzības organizēšanas nodaļas priekšnieks Laimonis Drozdovs.

Kā norādīja Drozdovs, būvniecībā iesaistītās puses ir izpildījušas visus nepieciešamos drošības pasākumus, kā arī ar dienestā iesniegto dokumentāciju viss ir bijis kārtībā. Līdz ar to KM atliek iesniegt nepieciešamos dokumentus Rīgas būvvaldē, kura pieņems gala lēmumu par ēkas nodošanu ekspluatācijā.

LETA jau ziņoja, ka aizvadītajā nedēļā VUGD devies pārbaudē uz LNB ēku un atzinis, ka būvniecībā iesaistītās puses gandrīz pilnā mērā izpildījušas visus VUGD rosinātos alternatīvos risinājumus.

Jau ziņots, ka marta vidū Kultūras ministrija (KM) solīja, ka jauno bibliotēkas ēku varēs nodot ekspluatācijā paredzētajā laikā – marta beigās vai aprīļa sākumā. Kultūras ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Dagnija Grīnfelde iepriekš aģentūrai LETA apgalvoja, ka plāna izpildē nobīžu neesot. Viņa stāstīja, ka marta beigās paredzēta VUGD pārbaude jaunajā LNB ēkā. Ja nekādi pārkāpumi netiks atrasti, tad pēc VUGD atzinuma saņemšanas varēs vērsties Rīgas būvvaldē. Pēc atzinuma saņemšanas Rīgas būvvalde dos gala atzinumu.

Rezultātā gan aprīļa sākumā VUGD no LNB ēkas būvniecībā iesaistītajām pusēm tikai saņēma dokumentus un skaidrojumus par neatbilstību novēršanu vai kompensējamo pasākumu ieviešanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+