×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
28. decembris, 2013
Drukāt

Ugunsdzēsēji aicina iedzīvotājus gadu mijas svinībās nekļūt pārgalvīgiem

Foto: LETAFoto: LETA

Pirotehnikas pareizas lietošanas paraugdemonstrējumi Zaķusalā.

Tuvojoties gadu mijas svinībām, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus nekļūt pārgalvīgiem un neaizmirst par savu un apkārtējo cilvēku drošību, portālu “LA.lv” informēja VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja  Inga Vetere.

VUGD atgādina, ka pērn ugunsdzēsēji-glābēji pēdējo izsaukumu saņēma plkst. 23.40 par ugunsgrēku Salaspilī. Tur kādas daudzstāvu mājas ceturtajā stāvā degušas sadzīves mantas. Savukārt pirmais šā gada izsaukums saņemts trīs minūtes pēc pusnakts – Ķekavā bija aizdegusies miskaste. Abi negadījumi saistīti ar nenodzēstiem izsmēķiem.

Neilgi pēc tam plkst. 00.16 VUGD saņēmis informāciju, ka Rīgā, Tīnūžu ielā, deviņstāvu dzīvojamajā mājā sestā stāva balkonā deg sadzīves mantas. Tur Jauno gada sagaidīšanas svinībās kāds neveiksmīgi bija lietojis pirotehniku, un liesmojoša raķete iekritusi balkonā, kas arī izraisījusi ugunsgrēku.

Tādēļ VUGD Jaunā gada sagaidīšanas svinībās aicina izmantot tikai tādus pirotehniskos izstrādājumus, kas iegādāti sertificētos veikalos. Pirms pirotehnikas lietošanas ieteicams rūpīgi izlasīt tās lietošanas pamācību, ievērot to un neskaidrību gadījumā konsultēties ar speciālistu. Savukārt skatītājiem ieteicams atrasties drošā attālumā no pirotehnikas izstrādājuma palaišanas vietas, lai izsargātos no smagiem apdegumiem.

VUGD skaidro arī, ka, iekārtojot uguņošanas vietu un uzstādot pirotehnikas izstrādājumus, jāņem vērā vēja stiprums un virziens – skatītājiem jājūt vējš no mugurpuses. Gatavos pirotehnikas izstrādājumus nedrīkst izjaukt un, izņemot no iepakojuma, izstrādājuma degaukla jāattīra tikai īsi pirms izstrādājuma lietošanas.

Tāpat pirotehnikas tuvumā nedrīkst smēķēt. Savukārt raķetes izšaušanas laikā turpat tuvumā nevajadzētu atrasties pārējām raķetēm. Pirms palaišanas izstrādājums jānovieto uz stabilas virsmas – tā, lai tas palaišanas brīdī vai darbības laikā nevarētu apgāzties un tādējādi negaidot mainīt trajektoriju.

VUGD uzsver arī, ka nedrīkst pieļaut pirotehnikas nonākšanu bērna rokās.

Ja tomēr notiek nelaime un ir nepieciešama ugunsdzēsēju glābēju palīdzība, jāzvana pa tālruni 112.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+