×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
20. janvāris, 2017
Drukāt

Ugunsdzēsēji izglābj 23 cilvēkus

Foto LETAFoto LETA

Ilustratīvs attēls

Aizvadītajā diennaktī ugunsgrēkos cietuši desmit cilvēki, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Plkst. 12.21 VUGD saņēma izsaukumu uz Viestura prospektu Rīgā, kur dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka piecstāvu dzīvojamā mājā no pagraba nāk dūmi. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotajām telpām, ar glābšanas masku palīdzību, izglāba 23 cilvēkus, no kuriem 8 bija saindējušies ar degšanas produktiem un nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Savukārt no blakus esošajām dzīvojamām mājām evakuēja 30 cilvēkus. Ugunsgrēka pagrabā 30m2 platībā dega sadzīves mantas un plkst. 18.32 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 12.54 tika saņemts izsaukums uz Litenes ielu Gulbenē, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī dega dīvāna matracis 0,2m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotajām telpām izglāba divus cietušus vīriešus, kuri bija saindējušies ar degšanas produktiem un nodeva NMPD mediķiem. Plkst. 13.11 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 7.34 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Talsu novada Laucienes pagastu, kur dega dzīvojamā māja. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties, tika konstatēts, ka divstāvu koka ēka deg ar atklātu liesmu 130m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 12.37.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, elektrības vadi un slēdži, vieglā automašīna, būda, piebūves jumta pārsegums, divas dzīvojamās mājas un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens. Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies Saldus novada Novadnieku pagastā, kur dega saimniecības ēka 150m2 platībā. Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts plkst. 16.23 un plkst. 19.06 ugunsgrēks tika likvidēts.

Palīdzot nelaimē nonākušam dzīvniekam, vakardien plkst. 15.20 ugunsdzēsēji glābēji Salviju ielā Daugavpilī notvēra iežogotā vasarnīcas teritorijā iemukušu stirnu un to palaida brīvībā.

Aizvadītajā diennaktī kopumā VUGD saņēma 35 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu un 15 uz glābšanas darbiem, bet pieci no izsaukumiem bija maldinājumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+