Uncategorized

Ugunsdzēsēji nodzēsuši trīs plašus paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkus, arī Gulbenes pilī0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji Latvijā nodzēsuši trīs plašus paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkus, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Kā ziņots, Gulbenē vakar dega neapsaimniekota Vecgulbenes muižas kompleksa ēka – Baltā pils. Ugunsdzēsēji aplēsuši, ka ēkas jumts un blakus esošie atkritumi deguši 310 kvadrātmetru platībā. Ap plkst.17 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Pēc plkst.14 tika saņemts izsaukums uz Ogres novada Suntažu pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies kūtī. Notikuma vietā ugunsdzēsēji konstatēja, ka deg kūts 100 kvadrātmetru platībā, šķūnis 220 kvadrātmetru platībā un mēslu kaudze 150 kvadrātmetru platībā. Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks likvidēts četru stundu laikā.

Savukārt šorīt ap plkst.5 VUGD saņēma izsaukumu uz Dārziņu līniju Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies neapdzīvotā dzīvojamā mājā. Notikuma vietā ugunsdzēsēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vienstāva saimniecības ēka 240 kvadrātmetru platībā. Trīs stundu laikā šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 123 izsaukumus: 88 – uz ugunsgrēku dzēšanu, lielākoties saistībā ar kūlas dedzināšanu, 25 – uz glābšanas darbu veikšanu, bet 10 izsaukumi bija maldinājumi.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sausie zari, lapu kaudze, siens, puķu kaste, riepa, veļas mašīna, ledusskapis, mēbeles, elektrības vadi, ūdens caurule, mežs, meža zemsedze, palodze, āra tualete, trīs vieglās automašīnas, traktors, pirts starpsiena un griesti, niedru māja, pirts, neapsaimniekota ēka, sodrēji ēkas dūmvadā un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Saistītie raksti

Arī vakar Latvijā plaši dedzināta pērnā zāle – reģistrēti 57 kūlas ugunsgrēki, un kopumā šogad šādu ugunsgrēku skaits sasniedzis jau 1500 gadījumus. Vakar izdega vairāk nekā 80 hektāri Latvijas zemes, bet platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija izcēlušies Dobeles novada Naudītes pagastā un 1.maija ielā Jēkabpilī, kur dega pa 10 hektāriem, Ludzas novada Istras pagastā, kur dega 8 hektāri, kā arī Mēness ielā Cēsīs un Iecavas novadā, kur dega pa 5 hektāriem.

Palīdzot bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušiem dzīvniekiem, vakar Čiekuru ielā Daugavpilī, Lilijas ielā Rīgā un Konkordijas ielā Jūrmalā glābēji no kokiem nocēla kaķus, Carnikavas novada Kalngalē atbrīvoja bebru, kas bija iesprūdis aizsargrestē, bet Ūnijas ielā Rīgā atbrīvoja kaķi, kas bija iestrēdzis lietus notekcaurulē.

LA.lv